Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wojciech Stanisławski: Centralne Targi Apostazyjne™

Wojciech Stanisławski: Centralne Targi Apostazyjne™

Inteligentne regulowane zatyczki do uszu SatBud umożliwiają selektywny wychwyt i wyciszenie bicia dzwonów kościelnych czy śpiewów procesyjnych przy zachowaniu jakości odbioru pozostałych dźwięków – pisze Wojciech Stanisławski w nowym felietonie z cyklu „Barwy kampanii”.

„Zapraszamy Państwa na organizowane po raz pierwszy na taką skalę, w nowoczesnej przestrzeni ekspozycyjnej, Centralne Targi Apostazyjne™".

Nowa inicjatywa handlowo-wystawiennicza, organizowana w wiodącym, dobrze skomunikowanym centrum targowym ma szansę przyciągnąć nie tylko dziesiątki tysięcy zwiedzających, lecz także stać się poważną platformą do promocji, analizy rynku i wymiany wiedzy branżowej. Termin ich zorganizowania został dobrany perfekcyjnie, o czym świadczy fakt, że sprzedana została całość powierzchni wystawienniczej. Doroczne przeceny (nie przypadkiem Targi rozpoczęły się w Czarny Piątek), pragnienie obdarowania swoich bliskich i niepowtarzalna Magia Świąt™ są gwarancją ogromnego sukcesu komercyjnego i koncepcyjnego nowej inicjatywy handlowej.

Jako organizatorzy staramy się dbać o komfort i wellbeing gości Targów, dlatego wnętrza wystawiennicze zostały zaprojektowane tak, by odpowiednio pokierować strumieniami zwiedzających. Najwięcej miejsca przygotowano w halach znajdujących się najbliżej wejścia, przeznaczonych na prezentację nowych trendów w branży odzieżowej, tradycyjnie cieszącej się szczególnym zainteresowaniem. Polskie kobiety sukcesu – żony piłkarzy, córki restauratorek, partnerki prezydentów miast i wnuczki bohaterów Solidarności™ - opowiadać będą o tym, dlaczego nie zamierzają ochrzcić swoich dzieci. Prezentowany będzie szeroki wybór ubranek nie do chrztu™ wiodących firm odzieżowych, specjalizujących się w odzieży dla najmłodszych: ciepłej, kolorowej, oddychającej, tworzonej z miłością do dzieci i ich rodziców. Szanse mają zarówno rozwiązania tradycyjne – jasnoniebieskie koszulko-body i spodenki dla chłopców, écru body wraz z płaszczykiem i bolerkiem dla dziewczynek – jak body i śpioszki unisex z fantazyjnym, ręcznie wyszywanym motywem skrzydeł nietoperza.

Do tego balerinki lub lakierki zapinane na rzep i szatki niechrzcielne w zdecydowanych kolorach. Nie zabraknie akcesoriów: złamanych gromnic (z certyfikatem nieużywania przy produkcji oleju palmowego), albumów na zdjęcia z niechrztu, które po latach będą uroczą pamiątką, oraz drobiazgów od bliskich i rodziców niechrzestnych: dziadkowie wybiorą pewnie reedycję dzieł Zenona Kosidowskiego, można też jednak sięgnąć również po „Homo Deus” Harariego (wersja z kolorowankami i wyklejankami) lub „Boga przecież nie ma” Patrika Lindenforsa (Czarna Owca, 2022).

Wystawiennicza linia odzieżowa (wraz z towarzyszącą jej akcesoryjną) biegną przez całe Targi, z uwzględnieniem kolejnych niesakramentów i roczników. Jeśli chodzi o dzieci, najbardziej oczywiście rozbudowana jest oferta z okazji Pierwszej Niekomunii™. Na Centralnych Targach Apostazyjnych™ prezentowane będą zarówno klasyczne zestawy, stanowiące pierwszy krok pociech w dorosłość (satynowe sukienki dla dziewczynek, garnitury dla chłopców; w tym przypadku strój „od pierwszej niekomunii” sprawdzi się również na innych uroczystościach rodzinnych), jak dla rodzin bardziej zainteresowanych prostotą stroju i głębią przeżycia duchowego tzw. negry. Szyte na miarę, mogą być one wykończone stójką, golfem, kołnierzem lub kapturem, do kompletu ze sznurem nieliturgicznym, podkreślającym talię i podniosły charakter uroczystości. Nie zabraknie prezentacji gabinetów coachingu i terapii, pozwalających na rozmowę o swoich doświadczeniach i wątpliwościach bez traumatycznych elementów „pokuty i pojednania”.

Kolorowe koszule męskie w wariancie slim lub relaxed fit, sukienki mini dla dziewcząt najzupełniej wystarczą na niebierzmowanie™; z myślą o rozszerzeniu oferty w tym sektorze zorganizowane zostaną warsztaty z organizacji świeckich ceremonii wchodzenia w dojrzałość z udziałem organizatorów Jugendweihe oraz pedagogów z norweskiej Human-Etisk Forbund.

Nieporównanie bardziej rozbudowana jest oczywiście propozycja dla par, które decydują się na małżeństwo bez sakramentu: z satysfakcją możemy poinformować, że udało nam się zagwarantować obecność ponad 95% wystawców, tradycyjnie goszczących na jesiennych Targach Ślubnych Wedding na Stadionie PGE Narodowy. Zadbaliśmy jednak o to, by doświadczenie zakładania nowej rodziny nie zostało zredukowane do jednorazowej uroczystości, do zakupu sukni, pantofli, bielizny, płaszcza lub bolerka, kapelusza, obrączek, garnituru męskiego, a także pościeli, sosjerek, termomiksów, mebli kuchennych i sypialnianych, mieszkania i samochodu. Szereg trenerek personalnych i kobiet sukcesu podzieli się z uczestnikami Targów swoją wiedzą o trudach, udrękach i rozczarowaniach macierzyństwa. Na osoby, które na przygotowanych formularzach zadeklarują zamiar nieposiadania dzieci (deklarację można również wypełnić online) czeka rabat w wysokości 15% na zakup dowolnego zestawu do oczyszczania cery oraz tuzin puszek kociej karmy z segmentu premium.

Oferta naszych Targów byłaby niepełna, gdyby zabrakło w niej troski o czas pożegnania. Obok warsztatów i spotkań z organizatorami świeckich rytuałów przejścia znajdzie się miejsce na ofertę przedstawicieli branży funeralnej, oferujących zarówno eko-pogrzeby (biodegradowalne kapsuły z drewna, grzybni, tektury, a nawet mchu i paproci) jak tzw. nekrobiżuterię, czyli wytwarzanie syntetycznych diamentów ze skremowanych szczątków bliskich; niewykluczony jest również udział wystawców ze Szwajcarii i Holandii.

Nie zabraknie na Targach oprogramowania i elektroniki: AppOstazja™, aplikacja na telefon upraszczająca przejście procesu apostazji i wygenerowanie tzw. deklaracji woli jest obecna na polskim rynku już od lutego br., w ślad za nią pojawiają się jednak kolejne rozwiązania, ułatwiające eliminowanie wpływów chrześcijańskich w tradycji czy krajobrazie kulturowym. Inteligentne regulowane zatyczki do uszu SatBud umożliwiają selektywny wychwyt i wyciszenie bicia dzwonów kościelnych czy śpiewów procesyjnych (przy zachowaniu jakości odbioru pozostałych dźwięków!), apka CrossIt™ na okulary AR oferujące tzw. rzeczywistość rozszerzoną pozwala na wymazywanie z obrazu docierającego do oczu użytkownika krzyży na budynkach, przydrożnych kapliczek i innych obiektów kultu.

W dziale księgarskim, obok takich nowości jak „Spowiedź Antychrysta” Jana Hartmana (Wydawnictwo Austeria, 2022), zbiorów publicystyki Jacka Dehnela czy Łukasza Orbitowskiego oraz wydawnictw albumowych znajdzie się np. „Wielka Księga Kucharska Siostry Apostazji”, zawierająca szereg przepisów na piątkowe i wigilijne dania mięsne. Organizatorzy gwarantują obecność wystawców z branży  jubilerskiej, deweloperskiej (projekty przydomowych Świątyń Rozumu o powierzchni do 35m2, do wzniesienia bez pozwolenia inspektora nadzoru) i ogrodniczej (sekatory do wycinki chwastów w rodzaju jodeł czy ostrokrzewu).

W tym roku nie udało nam się, niestety, pozyskać hal wystawienniczych, które nie miałyby charakteru nawowego: ten niepożądany efekt zostanie jednak całkowicie ukryty dzięki aranżacji stworzonej przez zespół scenografek Teatru Dramatycznego i nastrojowej muzyce Dawida Podsiadło. Mają Państwo szansę na kilka godzin zwiedzania, zakupów i refleksji w wygodnych wnętrzach utrzymanych w kolorach delikatnego błękitu i chłodnego różu, tak doskonale kreujących atmosferę Magii Świąt™”.

* * * 

Nietrudno wyobrazić sobie podobne, jak powyżej, zaproszenie. Z tym że ja, wstyd się przyznać, nieładnie sobie z Państwa zakpiłem. Bo przecież takie targi, jak powyżej, wcale nie są (z wyjątkiem może nazwy czy apki CrossIt) pomysłem felietonisty. Przeciwnie, odbywają się od dłuższego czasu – i to nie raz do roku, lecz w permanencji.

Wojciech Stanisławski


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.