Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Trzeci numer Teologii Politycznej Co Miesiąc - 966. Sakrament i polityka - już w księgarni!

Trzeci numer Teologii Politycznej Co Miesiąc - 966. Sakrament i polityka - już w księgarni!

Akt polityczny czy fenomen duchowy? A może jedno i drugie? Ponad 80 stron ciekawych tez, zaskakujących opinii, analitycznych komentarzy


Drodzy Państwo!

Trzeci numer Teologii Politycznej Co Miesiąc już do kupienia! Tym razem zastanawiamy się nad Chrztem Polski. Akt polityczny czy fenomen duchowy? A może jedno i drugie? Ponad 80 stron ciekawych tez, zaskakujących opinii, analitycznych komentarzy.

W numerze m.in. wywiad z prof. Samsonowiczem o  konsekwencjach decyzji Mieszka, Tomasz Rowiński o przesuniętym Millenium Chrztu Polski, Krzysztof Wołodźko mówi nam czym jest dla niego wydarzenie z 966 r.

A ponadto: Mateusz Krzysztof Dziób, Marcin Furdyna, Marek Rodzik, Leszek Zaborowski, Konrad Szuba i inni.

Ze wstępu do numeru:

Mówiąc o chrzcie Polski, dotykamy dwóch poziomów rzeczywistości, skoro ochrzczony zostaje byt stricte polityczny. Trudno mówić o Polsce AD 966 jako duchowej wspólnocie. Była jak najbardziej księstwem, które na drodze mniej lub bardziej brutalnych podbojów dawało znać o sobie w naszej części Europy.

Chrzest wprowadził to mało komu znane księstewko do duchowej wspólnoty Europy. Spoiło je wreszcie od środka. Kiedy dziś mówimy o tamtych wydarzeniach, najczęściej przywoływany jest wymiar ziemski, owe cywilizacyjne i polityczne wybory Piastów. O nich będziemy pisać w tym numerze. Ale równie ważne jest dla nas spojrzenie teologiczne. W końcu czytacie Państwo Teologię Polityczną. Pamiętajcie o nas. Zachęcajcie znajomych. Potrzebujemy Waszego wsparcia.

Dziękuję.

Mateusz Matyszkowicz

Teologia Polityczna Co Miesiąc już dostępna w księgarni!Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.