Tomasz z Akwinu. Portret - Denys Turner

Tomasz z Akwinu. Portret - Denys Turner

Największe niebezpieczeństwo polega na przyjęciu założenia, że należy zmieścić we własnej głowie intelekt tych rozmiarów co umysł Tomasza. Próba wciśnięcia go tam oznacza ogromne ryzyko dla naszej czaszki – tak wielka jest różnica wielkości jego i naszego rozumu. Nieuchronnym skutkiem takiego podejścia jest sytuacja, w której jego intelekt zostaje stłamszony, a nam pękagłowa.

Największe niebezpieczeństwo polega na przyjęciu założenia, że należy zmieścić we własnej głowie intelekt tych rozmiarów co umysł Tomasza. Próba wciśnięcia go tam oznacza ogromne ryzyko dla naszej czaszki – tak wielka jest różnica wielkości jego i naszego rozumu. Nieuchronnym skutkiem takiego podejścia jest sytuacja, w której jego intelekt zostaje stłamszony, a nam pęka głowa.

 

Denys Turner

Tomasz z Akwinu. Portret

wydawca: WDrodze

rok wydania: 2017

 

 

Przeczytaj wprowadzenie i fragment rodziału I

Zobacz spis treści


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.