Premiera książki „Powstawanie tożsamości narodowych. Europa w wiekach XVIII–XX”

Premiera książki „Powstawanie tożsamości narodowych. Europa w wiekach XVIII–XX”

Polecamy Państwa uwadze spotkanie premierowe z Anne-Marie Thiesse, autorką książki „Powstawanie tożsamości narodowych. Europa w wiekach XVIII–XX”, która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Volumen pod patronatem Teologii Politycznej. Premiera, połączona z dyskusją wokół książki, odbędzie się we wtorek, 19 listopada o godz. 19.00 w Mediatece Instytutu Francuskiego.

„Powstawanie tożsamości narodowych” to klasyczna, przetłumaczona na wiele języków praca, która opisuje kulturowe – całkiem niedawne – powstawanie narodów europejskich. Dziś, gdy globalizacja kwestionuje suwerenność państw narodowych, naród – wspólnota braterskiej solidarności, jawi się jako schronienie, a perspektywa jego zniknięcia stanowi zagrożenie dla spójności społecznej i warunków życia większości społeczeństw.


W dyskusji udział wezmą:
➤ prof. dr hab. Remigiusz Forycki, Instytut Romanistyki UW
➤ dr Wojciech Stanisławski, „Nowa Konfederacja”
➤ Nicolas Nizowicz, przedstawiciel Kolegium Europejskiego

Debatę poprowadzi dr Małgorzata Bonikowska, Ośrodek THINKTANK

19 listopada (wtorek) 2019 r., godz. 19.00
Mediateka Instytutu Francuskiego
ul. Widok 12, Warszawa
Wstęp wolny!


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.