Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Ojciec Jacek Salij odznaczony Orderem Orła Białego!

Ojciec Jacek Salij odznaczony Orderem Orła Białego!

Ojciec Jacek Salij, dominikanin, teolog, pisarz i niezrównany wychowawca został dzisiaj rano odznaczony przez prezydenta Andrzej Dudę Orderem Orła Białego! Order nadano „w uznaniu zasług znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za odważne i ofiarne niesienie posługi kapłańskiej w PRL, za wspieranie dążeń wolnościowych i wytrwałe formowanie sumień w duchu wartości chrześcijańskich, za wybitne osiągnięcia naukowe i twórcze".

o. Jacek Salij OP (ur. 1942) – dominikanin, profesor nauk teologicznych, pisarz i publicysta. Jeden z najwybitniejszych polskich teologów katolickich. Sygnatariusz Listy 59 oraz Memoriału 101. Związany z Klubem Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Duszpasterz środowisk nauczycielskich związanych z Solidarnością. Odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski w roku 2007. Autor licznych komentarzy biblijnych i książek teologicznych. Nakładem wydawnictwa Teologii Politycznej ukazała się jego książki „Święty Augustyn”„Święty Tomasz z Akwinu” i „Nasza Wiara”. Na portalu Teologii Politycznej stale ukazują się jego komentarze do Ewangelii na każdy dzień.

Źródło: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/ordery-i-odznaczenia-z-okazji-narodowego-swieta-niepodleglosci,60827

Zdjęcie: Jakub Szymczuk / KPRP


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.