October Baby na UW

October Baby na UW

ASK SoliDeo UW oraz Stowarzyszenie KoLiber zapraszają na jeden z pierwszych pokazów głośnego filmu „October Baby". Czwartek, 15 października, godz. 20:00 w Auli Starego BUWu.

October Baby na UW


ASK SoliDeo UW oraz Stowarzyszenie KoLiber zapraszają na jeden z pierwszych pokazów głośnego filmu „October Baby w czwartek 15 października o godzinie 20:00 w Auli Starego BUWu, Krakowskie Przedmieście 26/28.


Film opowiada o studentce college'u, która dowiaduje się, że nie tylko jest adoptowana, ale przetrwała aborcję jako dziecko. Chcąc dowiedzieć się o swojej przeszłości wraz z przyjaciółmi jedzie przez Amerykę szukać swojej matki.
Organizując pokaz tego filmu na Uniwersytecie Warszawskiego chcieliśmy przede wszystkim zapoznać studentów z niezwykłą historią głównej bohaterki - mówi Michał Gawriłow z Soli Deo UW . Myślę, że jest to film bardzo potrzebny, ponieważ podejmuje kwestie aborcji nie tracąc z oczu ludzkich dramatów które jej towarzyszą. Pokazując losy zarówno matki która zdecydowała się na usunięcie ciąży jak i córki którą ta aborcję przeżyła, pokazuje, że odpowiedzią na cierpienie zawsze może być miłość i przebaczenie – dodaje.


 „October Baby” to obraz oparty na autentycznej historii Gianny Jessen. Matka Jassen, poddała się aborcji w jednej z klinik Planned Parenthood. Kobieta dostała do macicy zastrzyk z roztworem, zawierającym sól i substancje powodujące skurcze. Córka kobiety jednak nie tylko jakimś cudem nie umarła, ale będąc już uznana za nieżywą zaczęła płakać. W akcie urodzenia zapisano: „urodzona w trakcie aborcji”, a poniżej jest podpis lekarza, który tę aborcję przeprowadzał. W wieku 17 miesięcy Gianna został oddana pod opiekę zastępczej matce. Więcej informacji: http://www.youtube.com/watch?v=NpOFcqrqBa0


Pokaz filmu „October Baby” na Uniwersytecie Warszawskim to pierwszy z cyklu specjalnych pokazów organizowanych przez Stowarzyszenie Koliber w ramach „Koliber dla Życia” oraz pierwsze ze spotkań w ramach projektu ASK Soli Deo UW „Laboratorium Miłości”.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.