Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

500. odcinek Trzeciego Punktu Widzenia

500. odcinek Trzeciego Punktu Widzenia

„Trzeci Punkt Widzenia to jeden z najlepszych programów literacko-publicystycznych w TV. Trzy wybitne osobowości, trzy wyraziste głosy, trzy zawsze frapujące i aktualne tematy. Wystarczy regularnie oglądać „trzech tenorów”, aby być na bieżąco i orientować się, co się dzieje w kulturze. Tak trzymać! Gratulacje i najlepsze życzenia na kolejne 500 odcinków!” – mówił Antoni Libera z okazji jubileuszowego odcinka Trzeciego Punktu Widzenia. Zapraszamy do oglądania!

„Autorów Trzeciego Punktu Widzenia jest trzech. Tak jak Rolling Stonesów. Mimo oczywistych, istotnych różnić, uważam, że Marek Cichocki, Dariusz Gawin i Dariusz Karłowicz spełniają w świecie tę samą rolę co Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Woods. Po pierwsze, jako instytucja – byli, są i będą. Po drugie, nadają rytm egzystencji licznych fanek i fanów. Po trzecie – są źródłem energii. Po czwarte – bardzo często mają rację. Po piąte, są bezpretensjonalni, nie udają nikogo, kim nie są. Tak jak Stonesi nie pozują na Pendereckiego. Mój świat bez Trzeciego Punktu Widzenia byłby uboższy. Gdybym miał wybierać – zrezygnowałbym ze Stonesów. Sorry Mick, taki mamy klimat” – mówił Wojciech Tomczyk z okazji jubileuszowego odcinka Trzeciego Punktu Widzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia jubileuszowego, pięćsetnego odcinka programu telewizyjnego „Trzeci Punkt Widzenia”. Tym razem Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin i Dariusz Karłowicz – gospodarze programu regularnie emitowanego na antenie TVP Kultura – rozmawiali o:

➤ pięćsetnym wydaniu Trzeciego Punktu Widzenia;

➤Wiedniu 340 lat później;

➤ szkołach rezydencjalnych w Kanadzie.

KLIKNIJ i obejrzyj program emitowany na antenie TVP Kultura

Zobacz wcześniejsze odcinki Trzeciego Punktu Widzenia


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.