Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Nowy numer Teologii Politycznej Co Miesiąc: Historie alternatywne

Nowy numer Teologii Politycznej Co Miesiąc: Historie alternatywne

W czasie, gdy wielu zdaje się sugerować, że historia jest raz na zawsze określona, popularność historii alternatywnych wydaje się szczególnie cennym zjawiskiem


Kolejny 8. numer Teologii Politycznej Co Miesiąc "Historie alternatywne" - pobierz całość za darmo!

Słowo wstępne od redakctora naczelnego:

W czasie, gdy wielu zdaje się sugerować, że historia jest raz na zawsze określona, że kierują nią niezmienne prawa i że pozostaje nam jedynie dryf ku jedynej przyszłości, popularność historii alternatywnych wydaje się szczególnie cennym zjawiskiem. Ich autorzy udowadniają, że nic nie jest na zawsze określone i że wszystko zależy od ludzkich decyzji. To ludzie, a nie niezmienne prawa historii decydują, że nasz świat wygląda tak a nie inaczej. Wszelkie zło jest wynikiem ludzkiego zaniechania, złej woli bądź niewiedzy. Uświadomienie sobie tej prawdy z pewnością pomoże. Kolejnym pokoleniom.

Mateusz Matyszkowicz

Pobierz całość za darmo


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.