[WSPOMNIENIE + NAGRANIE] Franciszek Pieczka – kawaler na order

[WSPOMNIENIE + NAGRANIE] Franciszek Pieczka – kawaler na order

Franciszka Pieczka został w 2017 roku kawalerem Orderu Orła Białego. W „Teologii Politycznej Co Tydzień”: „Franciszek Pieczka. Legenda polskiego kina” przypominamy nagranie z uroczystej gali wręczenia odznaczeń.

Odznaczenie przyznawane jest przez prezydenta osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród uhonorowanych najwyższym odznaczeniem państwowym w 2017 roku znalazł się wybitny aktor, niedawno zmarły Franciszek Pieczka.

Obejrzyj nagranie z uroczystej gali wręczenia Orderów Orła Białego:">

Prezydent wręczył  je „ w uznaniu znamienitych zasług dla kultury polskiej, za znaczący wkład w rozwój sztuki teatralnej i filmowej”. Pan Franciszek Pieczka przez niemal dwadzieścia lat wspierał działania Fundacji Świętego Mikołaja. Wielokrotnie użyczał swojego głosu w nagraniach reklam radiowych będących elementami kampanii społecznych prowadzonych przez fundację na rzecz rodzinnych domów dziecka, zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin, a w tym roku – dzieci z Aleppo.

Fot: prezydent.pl


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.