Najwyższe odznaczenia państwowe dla Franciszka Pieczki i o. Jacka Salija

Najwyższe odznaczenia państwowe dla Franciszka Pieczki  i o. Jacka Salija

Dwóch naszych mistrzów oraz współpracowników zostało uhonorowanych najwyższymi odznaczeniami państwowymi. Prezydent Andrzej Duda odznaczył Franciszka Pieczkę Orderem Orła Białego, natomiast o. Jacek Salij OP otrzymał Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski

W związku ze Świętem Niepodległości Prezydenta Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród uhonorowanych znaleźli się bliscy współpracownicy Teologii Politycznej i Fundacji Świętego Mikołaja – o. prof. Jacek Salij OP oraz Franciszek Pieczka.

Ojciec prof. Jacek Salij OP jest autorem komentarzy do Ewangelii, które codziennie ukazują się na stronie Teologii Politycznej. Jest dla nas prawdziwym Mistrzem – jego teksty stanowią ważny punkt odniesienia w refleksji nad rzeczywistością, której podejmuje się nasze środowisko. Ojciec Profesor otrzymał Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski „w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju teologii i filozofii, za działalność na rzecz transformacji ustrojowej Polski, za osiągnięcia w pracy literackiej i publicystycznej”.

Franciszka Pieczkę, wybitnego i jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskich, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego.  Prezydent wręczył  je „ w uznaniu znamienitych zasług dla kultury polskiej, za znaczący wkład w rozwój sztuki teatralnej i filmowej”. Pan Franciszek Pieczka od lat wspiera działania Fundacji Świętego Mikołaja. Wielokrotnie użyczał swojego głosu w nagraniach reklam radiowych będących elementami kampanii społecznych prowadzonych przez fundację na rzecz rodzinnych domów dziecka, zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin, a w tym roku – dzieci z Aleppo.

W imieniu Fundacji Świętego Mikołaja oraz redakcji Teologii Politycznej składamy serdeczne gratulacje.

Foto: za stroną Prezydent.pl


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.