„Mądrość świata” – ostatni tom najważniejszej trylogii autorstwa prof. Rémiego Brague’a

Wesprzyj
Już zebraliśmy
Zbiórka zakończona
%

Przekaż darowiznę i zostań współwydawcą książki „Mądrość świata. Historia ludzkiego doświadczenia wszechświata" dzieła najbardziej znanego współczesnego francuskiego filozofa - Rémiego Brague'a

 

 „Jaki jest sens życia?” to kluczowe pytanie towarzyszy Rémiemu Brague'owi na kartach I tomu trylogii pt. „Mądrość świata”. Analizując kosmologię u końca starożytności i w średniowieczu, zwłaszcza w kręgu kultur morza śródziemnego, autor odkrywa jak nasi przodkowie radzili sobie z odpowiedzią na pytanie o miejsce człowieka na ziemi. Jak sam wskazuje, nie chodzi mu o antykwaryczną ciekawość, ale o pytanie towarzyszące człowiekowi od setek lat, które można zgłębić jedynie przy użyciu tego co najbardziej ludzkie – intelektu.  W badaniu kosmologii przed-nowożytnej powinno towarzyszy zawsze dociekanie nierozerwalnej z nią antropologii i etyki. Osiągnięcie pełni człowieczeństwa wiąże się zatem –  jak pisze francuski filozof – z odkryciem i życiem według tytułowej „mądrości świata”.

 

Rémi Brague (ur. 1947 r.) to pisarz, filozof, profesor Sorbony oraz Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium. Jeden z najwybitniejszych i najciekawszych współczesnych myślicieli europejskich. Laureat Nagrody Ratzingera. Nakładem Teologii Politycznej do tej pory ukazały się jego książki: „Europa, droga rzymska”, „Prawo Boga” i „Królestwo człowieka”. „Mądrość świata” to brakujący tom jego trylogii, która dzięki Państwa wsparciu może po raz pierwszy ukazać się w języku polskim. Przekładu tej pozycji dokonała pani Agnieszka Kuryś (tłumaczka nagrodzona ostatnio nagrodą Feniks 2020 w kategorii tłumaczenie).

 

PRZECZYTAJ WSTĘP AUTORA DO KSIĄŻKI

PRZECZYTAJ RECENZJĘ KS. ZDZISŁAWA KUNICKIEGO (REDAKTORA NAUKOWEGO TOMU)

ZOBACZ SPIS TREŚCI

 

Aby wydać „Mądrość świata” Rémiego Brague’a bardzo potrzebujemy Państwa wsparcia. Prosimy o darowizny na ten cel:

 

➤ Pięciu pierwszych darczyńców, którzy przekażą darowiznę w wysokości min. 1000 zł, otrzymają Tytuł Honorowego Darczyńcy, PAKIET TRYLOGIA zawierający „Prawo Boga”, „Królestwo człowieka” i „Mądrość świata” oraz zostaną wymienieni z imienia i nazwiska na honorowym miejscu w książce.

 

➤ Każdy darczyńca, który wpłaci darowiznę w wysokości min. 375 zł, otrzyma PAKIET TRYLOGIA zawierający „Prawo Boga” i „Królestwo człowieka”. „Mądrość świata”, a także zostanie wymieniony z imienia i nazwiska w podziękowaniach na pierwszych stronach książki (chyba, że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

 

➤ Każdy darczyńca, która przekaże darowiznę w wysokości min. 75 zł, otrzyma BEZPŁATNY EGZEMPLARZ pierwszego polskiego wydania tej KSIĄŻKI POCZTĄ i zostanie wymieniony z imienia i nazwiska w podziękowaniach na pierwszych stronach (chyba, że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

 

➤  Każda osoba, która wesprze wydanie książki dowolną kwotą, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska w podziękowaniach na pierwszych stronach (chyba, że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

 

Wszystkie darowizny przekazane na rzecz naszych działań można odliczyć od podatku.

 

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:
Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja
Nazwa banku: Bank Pekao SA
Tytuł przelewu: darowizna Mądrość Świata

Kod SWIFT: PKOP PL PW
Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705
Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561
Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

mkidn logo

Wspieram

75
375
1000
Podaj kwotę