„Początek historii. Narodziny nowej Ameryki” po raz pierwszy w języku polskim! Dołącz do współwydawców pierwszego wydania

Wesprzyj
Już zebraliśmy
Zbiórka zakończona
%

Czy historia Ameryki dopiero się zaczyna?
To pytanie stawia na początku swojej książki portugalski politolog, publicysta i były polityk Bruno Maçães.

 

 

„Obecny okres w historii Ameryki jest zarówno czasem niszczenia, jak i tworzenia. Jest czasem niszczenia, jeśli skupić się na wartościach odziedziczonych z nowożytnej kultury europejskiej, głoszonych z mocą w pierwszych stuleciach istnienia republiki, kiedy Stany Zjednoczone funkcjonowały w zasadzie jak europejska kolonia. Jest czasem tworzenia, jeśli skupić się na ostatnich dekadach i podjąć próbę rzutowania zarysowujących się w nich zmian na najbliższą przyszłość”. – Bruno Maçães

 

Bruno Maçães patrzy na Amerykę korzystając z własnych doświadczeń, warsztatu historyka idei oraz ogromnej liczby kulturowych odniesień, nie stroniąc przy tym od kultury popularnej. Rozwija, ale i błyskotliwie polemizuje z klasycznymi ujęciami amerykańskiego społeczeństwa i polityczności. Klarowność wywodu, świeżość spojrzenia i przystępna, erudycyjna forma czynią książkę „Początek historii” jedną z najciekawszych książek na temat współczesnej Ameryki.

 

Czy współczesna Ameryka przegląda się w lustrze „O demokracji w Ameryce” de Tocqueville’a – czy w ciemnych okularach Toma Cruise’a z filmu „Top Gun”? Czy społeczeństwo amerykańskie łączy z Europą wspólnota wartości – a jeśli tak, czy może z własnej woli tę wspólnotę opuścić? Jak zakończenie Zimnej Wojny zmieniło własny obraz Amerykanów i ich przekonanie o własnej roli w świecie? To tylko część pytań, z którymi mierzy się w swojej książce Bruno Maçães.

 

– Nieczęsto zdarza mi się pragnąć, aby książka była dłuższa. A tak właśnie było w przypadku „Początku historii” Bruno Maçãesa – Milton Ezrati

 

Książka ukazała się w języku angielskim w 2020 roku. Obecnie przygotowujemy jej pierwsze wydanie polskie w ramach serii Komentarze i wydarzenia.

 

PRZECZYTAJ PRZEDMOWĘ

 

PRZECZYTAJ FRAGMENT

 

ZOBACZ ROZMOWĘ Z BRUNO MAÇÃESEM NA TEMAT JEGO KSIĄŻKI

 

PRZECZYTAJ RECENZJĘ AUTORSTWA MILTONA EZRATIEGOAby wydać po raz pierwszy w języku polskim książkę „Początek historii. Narodziny nowej Ameryki” Bruno Maçãesa, potrzebujemy Państwa wsparcia. Prosimy o darowizny.

 

Każda osoba, która przekaże darowiznę w dowolnej wysokości zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki „Początek historii. Narodziny nowej Ameryki” oraz w artykule z podsumowaniem zbiórki na naszym portalu wraz z podziękowaniami. Darowiznę przekazaną w ramach zbiórki można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 75 złotych w podziękowaniu otrzyma bezpłatny egzemplarz książki „Początek historii. Narodziny nowej Ameryki”, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach oraz w artykule z podsumowaniem zbiórki na naszym portalu wraz z podziękowaniami. Darowiznę przekazaną w ramach zbiórki można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 300 złotych w podziękowaniu otrzyma PAKIET KSIĄŻEK: „Początek historii. Narodziny nowej Ameryki” Bruno Maçãesa, „Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu” Robina Alexandra oraz „Nieodzowność konserwatyzmu” Tomasza Merty, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki Bruno Maçãesa oraz w artykule z podsumowaniem zbiórki na naszym portalu wraz z podziękowaniami. Darowiznę przekazaną w ramach zbiórki można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 1000 złotych otrzyma tytuł Honorowego Darczyńcy pierwszego polskiego wydania książki „Początek historii. Narodziny nowej Ameryki” Bruno Maçãesa, w podziękowaniu otrzyma pakiet książek wymieniony powyżej, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach oraz w artykule z podsumowaniem zbiórki na naszym portalu wraz z podziękowaniami. Darowiznę przekazaną w ramach zbiórki można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

Darowiznę na rzecz wydania książki można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na książkę Macaesa

 

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:

 

Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja

 

Nazwa banku: Bank Pekao SA

 

Tytuł przelewu: darowizna na książkę Macaesa

 

Kod SWIFT: PKOPPLPW

 

Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705
Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561
Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

Wspieram

75
300
1000
Podaj kwotę