Dziękujemy za wpłaty na 9 numer rocznika „Teologia Poltyczna”! ZEBRALIŚMY PEŁNĄ KWOTĘ!

Dziękujemy za wpłaty na 9 numer rocznika „Teologia Poltyczna”! ZEBRALIŚMY PEŁNĄ KWOTĘ!


Zebraliśmy pełną kwotę – a nawet więcej – o jaką prosiliśmy Państwa, by móc wydać 9 numer rocznika „Teologia Polityczna”. Dzięki temu publikacja zatytułowana „1050” ukaże się na rynku już w połowie października

Najnowszy numer TP inspirowany jest niezwykłą rocznicą – 1050-lecia chrztu Polski, a zarazem 1050-lecia Państwa Polskiego. Dlatego chcemy w naszej publikacji pokazać wciąż aktualne i formacyjne znaczenie decyzji podjętej przez Mieszka I dla kolejnych pokoleń Polaków. Chcemy też uwypuklić  fundamentalną rolę Chrztu w procesie kształtowania się polskiej tożsamości na przestrzeni wieków.

 Chcemy pokazać, jak pamięć o Chrzcie była żywa wśród wielu pokoleń naszych Rodaków i wpływała na literaturę, politykę, społeczeństwo oraz jednostkowe wybory. Aby osiągnąć ten cel, artykuły prezentowane w najbliższym numerze „Teologii Politycznej” przyjęły postać portretów osób, w przypadku których można poprzez biografię, dorobek intelektualny i artystyczny, życiowe wybory itp. dotrzeć do głównego tematu numeru - trwałości Chrztu i formacyjnego znaczenia pamięci o nim.

W numerze znajdą się m.in. artykuły o Bolesławie Chrobrym, św. Wojciechu, bp. Wincentym Kadłubku, Zawiszy Czarnym, Stanisławie Orzechowskim, Piotrze Skardze, św. Andrzeju Boboli, św. Stanisławie Kostce, Stanisławie Staszicu, Adamie Mickiewiczu, Auguście Cieszkowskim, siostrze Faustynie, kard. Auguście Hlondzie, kard. Stefanie Wyszyńskim, ks. Jerzym Popiełuszce. W roczniku zamieszczony będzie także blok recenzji.

Redakcja

 

 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.