„Dramaty” Wojciecha Tomczyka nagrodzone Skrzydłami Dedala przez Bibliotekę Narodową

„Dramaty” Wojciecha Tomczyka nagrodzone Skrzydłami Dedala przez Bibliotekę Narodową

Nagrodę Literacką Skrzydła Dedala, przyznawaną przez Bibliotekę Narodową, otrzymał w tym roku Wojciech Tomczyk, autor wydanych przez Teologię Polityczną i Państwowy Instytut Wydawniczy „Dramatów”. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z laureatem!

Jury w składzie: Włodzimierz Bolecki (przewodniczący), Tomasz Bocheński, Antoni Libera, o. Janusz Pyda OP tak uzasadnia swoją decyzję nagrodzenia Dramatów Wojciecha Tomczyka: „za odwagę zmierzenia się z dramatycznymi tematami historii współczesnej, przedstawionymi w oryginalnej formie, z niezwykłym kunsztem artystycznym, i nawiązującymi do najwybitniejszych osiągnięć polskiej oraz europejskiej tradycji literackiej.”

Nagroda Literacka Skrzydła Dedala jest przyznawana corocznie przez Bibliotekę Narodową. Jak czytamy na stronie Biblioteki, nagroda przyznawana jest pisarzom za książkę lub całokształt twórczości w dziedzinie literatury pięknej, ze szczególnym uwzględnieniem prozy, krytyki artystycznej, historii oraz szeroko rozumianej problematyki społeczne. Twórczość laureatów powinna zawierać istotne walory poznawcze oraz charakteryzować się niekonwencjonalnością sądów opinii, odwagą i precyzją myśli oraz pięknem słowa. W 2016 roku nagrodę odebrała Marta Kwaśnicka, autorka wydanej przez Teologię Polityczną  „Jadwigi”.

Zbiór utworów dramatycznych Wojciecha Tomczyka został wydany dzięki staraniom Teologii Politycznej oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego. Na książkę składają się następujące dzieła: Wampir, Bezkrólewie, Norymberga i Marszałek.

Wydanie książki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn 01 cmyk5

 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.