„Dramaty” Wojciecha Tomczyka nagrodzone Skrzydłami Dedala przez Bibliotekę Narodową

48270357 429376384263374 5107416937642590208 n

Nagrodę Literacką Skrzydła Dedala, przyznawaną przez Bibliotekę Narodową, otrzymał w tym roku Wojciech Tomczyk, autor wydanych przez Teologię Polityczną i Państwowy Instytut Wydawniczy „Dramatów”. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z laureatem!

Jury w składzie: Włodzimierz Bolecki (przewodniczący), Tomasz Bocheński, Antoni Libera, o. Janusz Pyda OP tak uzasadnia swoją decyzję nagrodzenia Dramatów Wojciecha Tomczyka: „za odwagę zmierzenia się z dramatycznymi tematami historii współczesnej, przedstawionymi w oryginalnej formie, z niezwykłym kunsztem artystycznym, i nawiązującymi do najwybitniejszych osiągnięć polskiej oraz europejskiej tradycji literackiej.”

Nagroda Literacka Skrzydła Dedala jest przyznawana corocznie przez Bibliotekę Narodową. Jak czytamy na stronie Biblioteki, nagroda przyznawana jest pisarzom za książkę lub całokształt twórczości w dziedzinie literatury pięknej, ze szczególnym uwzględnieniem prozy, krytyki artystycznej, historii oraz szeroko rozumianej problematyki społeczne. Twórczość laureatów powinna zawierać istotne walory poznawcze oraz charakteryzować się niekonwencjonalnością sądów opinii, odwagą i precyzją myśli oraz pięknem słowa. W 2016 roku nagrodę odebrała Marta Kwaśnicka, autorka wydanej przez Teologię Polityczną  „Jadwigi”.

Zbiór utworów dramatycznych Wojciecha Tomczyka został wydany dzięki staraniom Teologii Politycznej oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego. Na książkę składają się następujące dzieła: Wampir, Bezkrólewie, Norymberga i Marszałek.

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Zobacz również

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.