Artur Andrus w szkole z programu Stypendia św. Mikołaja

 Artur Andrus w szkole z programu Stypendia św. Mikołaja

Akcja „Wiosną stypendia rosną” realizowana przez Fundację Świętego Mikołaja zawitała do Klementowic


Akcja „Wiosną stypendia rosną” realizowana przez Fundację Świętego Mikołaja zawitała do Klementowic


Fundacja Świętego Mikołaja z gwiazdami odwiedza szkoły. Akcja „Wiosną stypendia rosną” realizowana przez Fundację Świętego Mikołaja zawitała do Klementowic. Artur Andrus spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Agrobiznesu by opowiedzieć o programie stypendialnym Fundacji, ale też o nowej płycie. W tej podlubelskiej szkole jest aż czterech stypendystów Fundacji.  Wydarzenie przyciągnęło także mieszkańców Klementowic, którzy z wielką ciekawością stawili się na spotkaniu z dziennikarzem. Tego dnia odbyła się tez kwesta na stypendia dla łebskich uczniów z zespołu szkół.

Akcja Fundacji Świętego Mikołaja „Wiosną stypendia rosną” wystartowała wraz z pierwszym dniem wiosny już po raz czwarty. Do 30 maja 2015 r. uczniowie z kilkudziesięciu szkół w całej Polsce, będą organizowali liczne atrakcje mające na celu pozyskanie dodatkowych środków na stypendia dla dzieci najzdolniejszych, z dużym zacięciem społecznikowskim. W tym roku Fundacja Świętego Mikołaja, jako organizator programu stypendialnego, do każdego 500 zł zebranego przez szkołę dołoży drugie tyle!

Zebrane w czasie akcji „Wiosną stypendia rosną” środki wpłacone na subkonto szkoły, będą też brane pod uwagę przy ustalaniu rankingu szkół w konkursie Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja 2015. Wyróżnieniem i nagrodą zostaną uhonorowane przez Fundację placówki, które zgromadzą najwięcej funduszy na stypendia w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. To ogólnopolski program, w którym bierze w nim udział ponad 200 placówek edukacyjnych z całej Polski. Dotychczas stypendia przyznano już dla ponad 1400 dzieci.

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zaangażowanych i zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych (powyżej 4 klasy), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie

www.stypendia.mikolaj.org.pl

Galeria:


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.