Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

"1050" już jest! Zapraszamy na warszawską promocję nowego rocznika Teologii Politycznej


Pierwsze spotkanie promocyjne odbędzie się 6 listopada (niedziela) o godzinie 20:00 w warszawskim kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu


Warszawska promocja nowego rocznika Teologii Politycznej odbędzie się już w najbliższą niedzielę 6 listopada w sali Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu 68. W przyszłym tygodniu odbędzie się też spotkanie promocyjne w Krakowie

Warszawskie spotkanie zaplanowane jest na godzinę 20:00 w dolnym kościele – zaraz po zakończeniu Mszy Św. sprawowanej o godzinie 19:00.

W warszawskiej promocji rocznika udział wezmą:
- Dariusz Karłowicz – Teologia Polityczna;
- ks. prof. Jan Sochoń – teolog i filozof z Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
- Wojciech Stanisławski – redaktor dziennika „Rzeczpospolita” i tygodnika „Plus Minus”

Z kolei krakowska premiera rocznika będzie mieć miejsce w najbliższy wtorek, 8 listopada w Instytucie Myśli Józefa Tischnera przy ul. Sławkowskiej 14. Początek spotkania – godzina 18:00

W krakowskiej premierze udział wezmą:
- prof. Marek A. Cichocki – Teologia Polityczna;
- prof. Bogusław Dopart – Uniwersytet Jagielloński;
- prof. Krzysztof Koehler – Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W kolejnych tygodniach odbedą się też spotkania w Ostrowii Mazowieckiej oraz Wrocławiu. Wkrótce szerzej o nich poinformujemy.

Najnowszy numer Teologii Politycznej inspirowany jest niezwykłą rocznicą – 1050-lecia chrztu Polski, a zarazem 1050-lecia Państwa Polskiego. Dlatego w naszej publikacji pokazujemy wciąż aktualne i formacyjne znaczenie decyzji podjętej przez Mieszka I dla kolejnych pokoleń Polaków. Uwypuklamy fundamentalną rolę Chrztu w procesie kształtowania się polskiej tożsamości na przestrzeni wieków.

Pokazujemy też, jak pamięć o Chrzcie była żywa wśród wielu pokoleń naszych Rodaków i wpływała na literaturę, politykę, społeczeństwo, a także na jednostkowe wybory Polaków.
Aby osiągnąć ten cel, artykuły prezentowane w najnowszym numerze Teologii Politycznej przyjęły postać portretów osób, w przypadku których można poprzez biografię, dorobek intelektualny i artystyczny, życiowe wybory itp. dotrzeć do głównego tematu numeru – trwałości Chrztu i formacyjnego znaczenia pamięci o nim.

W numerze znajdują się m.in. artykuły o Bolesławie Chrobrym, św. Wojciechu, bp. Wincentym Kadłubku, Zawiszy Czarnym, Stanisławie Orzechowskim, Piotrze Skardze, św. Andrzeju Boboli, św. Stanisławie Kostce, Stanisławie Staszicu, Adamie Mickiewiczu, Auguście Cieszkowskim, siostrze Faustynie, kard. Auguście Hlondzie, kard. Stefanie Wyszyńskim, ks. Jerzym Popiełuszce. Ponadto w roczniku zamieszczony został także blok recenzji książkowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach!

Przeczytaj wstęp do 9. numeru Teologii Politycznej


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.