Dołącz do grona współwydawców zbioru „Myśląc z Janem Pawłem II”

Wesprzyj
Już zebraliśmy
Zbiórka zakończona
%

Mam zaszczyt oddać w Państwa ręce zbiór dziesięciu wykładów z cyklu „JP2 Lectures”, które wygłoszone zostały w pierwszym roku działalności rzymskiego Instytutu Kultury św. Jana Pawła II. Do udziału w tym cyklu, który będzie kontynuowany w kolejnych latach, zapraszamy wybitnych współczesnych intelektualistów, którzy w dialogu z myślą św. Jana Pawła II podejmują się namysłu zarówno nad tym, co w jego dziele intrygujące i żywe, jak i nad tym, co szczególnie ważne, piękne i trudne we współczesnym Kościele i świecie.

Dariusz Karłowicz

 

Aktualność myśli Jana Pawła II nie ogranicza się do okresu jego pontyfikatu; ma ona wiele do zaoferowania we współczesnych rozważaniach nad wiarą, filozofią, kulturą, nauką, polityką i szeroką tematyką społeczną. Nie wystarczy jedynie analizować jego dorobku, warto także wraz z nim zastanowić się nad najbardziej palącymi problemami naszych czasów. 

 

Teologia Polityczna przygotowuje obecnie publikację będącą zbiorem dziesięciu Wykładów Janopawłowych, które zostały wygłoszone na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu - Angelicum w Rzymie, w roku akademickim 2020/2021.

 

Autorami poszczególnych rozdziałów książki, która jest odzwierciedleniem pierwszej edycji „JP2 Lectures”, są wybitni intelektualiści: 

-          Kardynał Gianfranco Ravasi, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury  

-          Prof. John Finnis, University of Oxford/University of Notre Dame

-          Biskup Rowan Williams, University of Cambridge / University of New South Wales

-          Prof. Marek A. Cichocki, Collegium Civitas w Warszawie 

-          Prof. John Cavadini, University of Notre Dame 

-          Prof. François Daguet, OP, Institut Saint-Thomas d’Aquin / Institut Catholique de Toulouse 

-          Prof. Chantal Delsol, Académie Française / University of Marne-le-Vallée

-          Prof. Rémi Brague, Université Paris – Sorbonne / Ludwig-Maximilians-Universität München

-          Prof. Renato Cristin, Università di Trieste 

-          Prof. Dariusz Gawin, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk

 

ZOBACZ SPIS TREŚCI I PRZECZYTAJ WSTĘP DARIUSZA KARŁOWICZA [KLIKNIJ]

POSŁUCHAJ WYKŁADÓW JANOPAWŁOWYCH NA SPOTIFY [KLIKNIJ]

ZOBACZ WYKŁADY JANOPAWŁOWE NA YT [KLIKNIJ]

 

Książka ukaże się w dwóch wersjach językowych – w języku polskim oraz angielskim, jako pierwszy tom zupełnie nowego projektu wydawniczego Teologii Politycznej oraz Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum. Zbiór liczyć będzie ok. 250 stron.

 

Aby móc wydać pierwszy tom Wykładów Janopawłowych, potrzebujemy Państwa wsparcia:

 

➤ Osoby, które przekażą darowiznę w wysokości min. 1000 złotych – otrzymają w podziękowaniu bezpłatny egzemplarz i tytuł Honorowego Darczyńcy tomu „Myśląc z Janem Pawłem II”, zostaną wymienione z imienia i nazwiska na eksponowanym miejscu na pierwszych stronach książki i zaproszone na zamknięte seminarium Teologii Politycznej. A po zakończeniu zbiórki otrzymają pocztą pamiątkowy obrazek z imiennym podziękowaniem za wpłatę cegiełki na rzecz rozwoju Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 100 złotych – otrzyma w podziękowaniu bezpłatny egzemplarz i tytuł Darczyńcy tomu „Myśląc z Janem Pawłem II”, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki, a po zakończeniu zbiórki otrzyma pocztą pamiątkowy obrazek z imiennym podziękowaniem za wpłatę cegiełki na rzecz rozwoju Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 20 złotych – otrzyma w podziękowaniu tytuł Darczyńcy tomu „Myśląc z Janem Pawłem II”, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki, a po zakończeniu zbiórki otrzyma pocztą pamiątkowy obrazek z imiennym podziękowaniem za wpłatę cegiełki na rzecz rozwoju Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie.

 

Darowiznę na rzecz wydania książki można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Wykłady Janopawłowe

 

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:

Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja

Nazwa banku: Bank Pekao SA

Tytuł przelewu: darowizna Wykłady Janopawłowe

Kod SWIFT: PKOP PL PW

Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705

 

Wspieram

100
200
1000
Podaj kwotę