„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”

Wesprzyj
Już zebraliśmy
Zbiórka zakończona
%

 

Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być?

Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?

 

Czym jest dzisiaj podział na Wschód i Zachód? Gdzie tkwią jego korzenie, jak kształtował historię Polski, Europy i świata, jak zmienił swój charakter w XXI wieku? Niedawne, okrągłe rocznice zwrotnych momentów biegu dziejów Starego Kontynentu, – dwuipółtysięczna bitwy pod Salaminą i setna wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, a równocześnie nietracące na aktualności pytania o tożsamość i perspektywy Europy jako rzeczywistości nie tylko geograficznej, ale duchowej, kulturowej i politycznej, zainspirowały nas do podjęcia tej problematyki w 13. numerze rocznika „Teologia Polityczna”. 31 autorów, ponad 400 stron.

 


 

ZOBACZ SPIS TREŚCI

PRZECZYTAJ WSTĘP DARIUSZA KARŁOWICZA I MARKA CICHOCKIEGO

 


 

 

O 13. numerze rocznika „Teologia Polityczna”

 

W 13. numerze rocznika przyglądamy się współczesności i kształtującej ją historii. Nasi autorzy sięgają do mitu wojen trojańskich jako kulturowego punktu odniesienia dla wojen perskich oraz wszystkich późniejszych starć Wschodu z Zachodem, przyglądają się kategorii barbarzyńcy w antyku i znaczeniu obrazu Rzeczypospolitej jako przedmurza chrześcijaństwa dla nowożytnej polskiej tożsamości. Śledzą formowanie oświeceniowej i pooświeceniowej geografii wyobrażonej Europy i europejskiej świadomości, przyglądają się węzłowym momentom XX wieku - tym związanym z pamięcią roku 1920, ale i rzeczywistości Zimnej Wojny, jednej z ostatnich odsłon wielowiekowego konfliktu. Nie zabraknie też odpowiedzi na pytanie, czy można mówić dzisiaj o „zmierzchu Zachodu”. W 13. numerze Rocznika znajdą się też teksty z konferencji „Religia i polityka. Kult Dionizosa w świecie grecko-rzymskim” oraz recenzje najciekawszych książek ostatnich lat, traktujących o europejskiej tożsamości.

 

Aby wydać nowy numer rocznika „Teologia Polityczna” potrzebujemy Państwa wsparcia.
Prosimy o darowizny.

 


 

 ➤ Każda osoba, która wesprze wydanie nowego numeru rocznika dowolną kwotą, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska w podziękowaniach na pierwszych stronach (chyba, że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

 

 ➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 100 zł, otrzyma BEZPŁATNY EGZEMPLARZ ROCZNIKA i zostanie wymieniona z imienia i nazwiska w podziękowaniach na pierwszych stronach (chyba, że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 500 zł, otrzyma 13. numer rocznika „Teologia Polityczna” oraz pakiet książek: Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Dariusz Karłowicz „Trzeci Punkt Widzenia”, Marek A. Cichocki „Północ i Południe”, Dariusz Karłowicz „Teby, Smoleńsk, Warszawa”, Dariusz Gawin „Polska, wieczny romans”.

 

➤ Darczyńcy, którzy przekażą darowiznę w wysokości min. 1000 zł, otrzymają Tytuł Honorowego Darczyńcy Rocznika „Teologia Polityczna”, zaproszenie na zamknięty wykład Teologii Politycznej, specjalny list z podziękowaniami od Dariusza Karłowicza i Marka Cichockiego, pakiet książek wymienionych powyżej oraz zostaną wymienieni z imienia i nazwiska na honorowym miejscu.

 

➤ Pierwsza osoba, która wpłaci darowiznę w wysokości min. 5000 zł, otrzyma również jedyny egzemplarz 1. numeru rocznika „Sprawiedliwość, miłosierdzie, zdrada” z 2003 roku. Kolejne osoby, które wpłacą darowiznę w wysokości min. 5000 zł otrzymają egzemplarz 3. numeru rocznika „Pierwszy rok bezkrólewia” (tylko 5 pakietów).

 


 

Darowiznę na wydanie rocznika można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto:

Fundacja Świętego Mikołaja, numer: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na 13 numer rocznika Teologia Polityczna

 Darowizny przekazane na rzecz naszych działań można odliczyć od podstawy podatku przy rozliczeniu PIT.

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:

Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja

Nazwa banku: Bank Pekao SA

Tytuł przelewu: darowizna na 13 numer rocznika Teologia Polityczna

Kod SWIFT: PKOPPLPW

Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705

Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561

Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

Wspieram

100
500
1000
Podaj kwotę