Zostań współwydawcą trzeciego tomu „Myśląc z Janem Pawłem II”!

Wesprzyj
Już zebraliśmy
Zbiórka zakończona
%

Studia Janopawłowe to innowacyjny i ważny program zrodzony w celu przybliżenia umysłu i świadectwa Jana Pawła II w jednym z najważniejszych międzynarodowych ośrodków życia intelektualnego Kościoła”

 

– autor najpoczytniejszej biografii Jana Pawła II, prof. George Weigel

 

 

Nie chcemy tylko myśleć o św. Janie Pawle II, chcemy myśleć wraz z nim – pisze we wstępie do wydania III tomu Dariusz Karłowicz, założyciel Instytutu Kultury św. Jan Pawła II na rzymskim Angelicum

 

Idąc tym tropem, już po raz trzeci zaprosiliśmy wybitnych intelektualistów - teologów, filozofów, prawników aby pochylili się nad problemami współczesnego świata i Kościoła w duchu Jana Pawła II. Wykłady zebrane w niniejszym tomie, zostały wygłoszone na Angelicum w ramach wykładów Janopawłowych w roku akademickim 2022/2023.

 

Do udziału w cyklu JP2 Lectures zostali zaproszeni najwybitniejszych myślicieli naszej doby, którzy w dialogu z myślą św. Jana Pawła II podjęli się namysłu zarówno nad tym, co w jego dziele intrygujące i żywe, jak i nad tym, co szczególnie ważne, piękne i trudne dzisiaj – we współczesnym Kościele i świecie.

 

Trzeci tom JP2 Lectures otwiera wykład na temat kryzysu Europy w kontekście katolickiej nauki społecznej siostry Helen Alford OP, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Angelicum; prof. Antoine Arjakovsky (Collège des Bernardins w Paryżu) patrzy na wojnę ukraińsko-rosyjską z perspektywy encyklik Jana Pawła II; prof. Vittorio Possenti (Uniwersytet w Wenecji) analizuje papieski personalizm i przedstawia zadania współczesnej humanistyki; Rusty Reno, redaktor miesięcznika „First Things”, pyta o rolę i obowiązki chrześcijaństwa w spolaryzowanym współczesnym świecie; prof. Joseph Weiler (Uniwersytet Harvarda) przygląda się próbom zdechrystianizowania Europy, natomiast prof. Mirosława Grabowska (Uniwersytet Warszawski) przedstawia wnioski z obserwacji procesów sekularyzacji w Polsce i na świecie; esej ks. prof. Franciszka Longchamps de Bériera (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) porusza problematykę godności osoby ludzkiej w świetle prawa rzymskiego

 

Ostatni tekst zamykający zbiór, autorstwa Dariusza Karłowicza, poświęcony jest nierównościom oraz wynikającym zeń niepokojom społecznym; autor przywołuje kilka rozwiązań tego problemu z historii starożytnej.

 

PRZECZYTAJ: Joseph H.H. Weiler: Europa niechrześcijańska. Czy jest możliwa?

 

 

POMÓŻ NAM WYDAĆ „MYŚLĄC Z JANEM PAWŁEM II” TOM 3.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w dowolnej wysokości, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska jako Współwydawca na stronie zbiórki oraz w jej podsumowaniu.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 100 złotych, otrzyma pamiątkowy egzemplarz polskiego wydania książki ze swoim nazwiskiem na pierwszych stronach, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska jako Współwydawca na stronie zbiórki, w artykule podsumowującym oraz w opisie każdego z wykładów.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 500 złotych, w podziękowaniu otrzyma  pamiątkowy egzemplarz polskiego wydania książki ze swoim nazwiskiem na pierwszych stronach, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska jako Współwydawca na stronie zbiórki, w artykule podsumowującym oraz w opisie każdego z wykładów. Otrzyma również PAKIET w skład którego wejdą dodatkowo: 10. numer rocznika Teologii Politycznej pt. „Miłosierdzie i solidarność” oraz książkę ks. prof. Jana Sochonia „Męczeństwo i miłość”

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 1500 złotych otrzyma tytuł HONOROWEGO DARCZYŃCY, pamiątkowy egzemplarz polskiego wydania książki ze swoim nazwiskiem na pierwszych stronach, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska jako Współwydawca na stronie zbiórki, w artykule podsumowującym oraz w opisie każdego z wykładów. Otrzyma również PAKIET w skład którego wejdą dodatkowo: 10. numer rocznika Teologii Politycznej pt. „Miłosierdzie i solidarność” oraz książkę ks. prof. Jana Sochonia „Męczeństwo i miłość”

 

 

Darowiznę na rzecz wydania książki „Myśląc z Janem Pawłem II” można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto:

 

odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja

konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001

z dopiskiem: darowizna Myśląc z JP2 tom 3

 

Darowizny na wykłady można odpisać od podatku.

 

 Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:

 

odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja

nazwa banku: Bank Pekao SA

tytuł przelewu: darowizna Myśląc z JP2 tom 3

Kod SWIFT: PKOPPLPW

Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705

Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561

Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

Wspieram

100
500
1500
Podaj kwotę