Przekaż darowiznę i pomóż wydać drugi tom zbioru „Myśląc z Janem Pawłem II”

Wesprzyj
Już zebraliśmy
Zbiórka zakończona
%

 

Studia Janopawłowe to innowacyjny i ważny program zrodzony w celu przybliżenia umysłu i świadectwa Jana Pawła II w jednym z najważniejszych międzynarodowych ośrodków życia intelektualnego Kościoła”

 

– autor najpoczytniejszej biografii Jana Pawła II, prof. George Weigel

 

Naszą zbiórkę na wydanie książki „Myśląc z Janem Pawłem II” rozpoczynamy w przededniu dwóch ważnych dat: 44. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, która przypada 16 października i liturgicznego wspomnienia Świętego Jana Pawła II, które obchodzimy 22 października. Te szczególne dni, zbiegające się z inauguracją roku akademickiego, to doskonała okazja, by wesprzeć niezwykłe intelektualne dzieło, jakim są Studia Janopawłowe i drugi tom wykładów „Myśląc z Janem Pawłem II”.


Instytut Kultury św. Jana Pawła II, zainaugurowany w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły na rzymskim Angelicum, podejmuje wyzwanie przemyślenia wraz z nim najważniejszych spraw kultury duchowej w XXI wieku: solidarności, miłosierdzia, sztuki chrześcijańskiej, miejsca Kościoła we współczesnym świecie czy kryzysu duchowego Europy.

 

Ta wyjątkowa inicjatywa zaowocowała między innymi serią wykładów, które wybitni intelektualiści, inspirujący się spuścizną Jana Pawła II wygłosili na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu – Angelicum w Rzymie. W roku akademickim 2021/2022 miała miejsce już druga odsłona „Wykładów Janopawłowych”. Jej owocem jest drugi tom „Myśląc z Janem Pawłem II”, który pod redakcją Dariusza Karłowicza przygotowujemy obecnie do wydania w wydawnictwie Teologii Politycznej.  Współtworzyli go następujący autorzy: 

 

➤ Lord John Alderdice, „Religia – źródło pokoju czy przyczyna niepokojów w społeczeństwie?”
➤ Prof. Jean-Luc Marion, „Fenomenologiczna otwartość Objawienia”
➤ Prof. George Weigel, „Medytacje areopagowe Karola Wojtyły: Lekcje na XXI wiek” oraz „Rewizja watykańskiej Ostpolitik: dyplomacja w wydaniu świętego”
➤ Prof. Andrea Riccardi, „Jan Paweł II: wyjątek czy iluzja?”
➤ Prof. John Milbank, „»Lewicowy integralizm« – katolicka nauka społeczna jako teologia polityczna”
➤ Prof. Carl A. Anderson, „Chrześcijaństwo a Kultura. Życie prawdziwie chrześcijańskie daje świadectwo Chrystusowi”
➤ Prof. Ewa Thompson, „Niegermańska Europa Środkowa – czy chrześcijańska Europa może bez niej przetrwać?”
➤ Prof. Stanisław Grygiel, „Osoba się odradza, osoby się nie reformuje”

 

POSŁUCHAJ WYKŁADÓW JANOPAWŁOWYCH NA SPOTIFY [KLIKNIJ]

ZOBACZ WYKŁADY JANOPAWŁOWE NA YT [KLIKNIJ]

 

Aby prowadzić nadal działania Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie potrzebujemy Państwa wsparcia. Prosimy o darowizny-cegiełki na rzecz Instytutu:

 

Każda osoba, która przekaże darowiznę w dowolnej wysokości zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach 2. tomu zbioru „Myśląc z Janem Pawłem II” oraz w artykule z podsumowaniem zbiórki na naszym portalu wraz z podziękowaniami. Darowiznę przekazaną w ramach zbiórki można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 100 złotych w podziękowaniu otrzyma bezpłatny egzemplarz 2. tomu zbioru „Myśląc z Janem Pawłem II”, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach oraz w artykule z podsumowaniem zbiórki na naszym portalu wraz z podziękowaniami. Darowiznę przekazaną w ramach zbiórki można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 500 złotych w podziękowaniu otrzyma PAKIET JANOPAWŁOWY, w skład którego wchodzą dwa tomy zbioru „Myśląc z Janem Pawłem II”, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki oraz w artykule z podsumowaniem zbiórki na naszym portalu wraz z podziękowaniami. Darowiznę przekazaną w ramach zbiórki można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 1000 złotych otrzyma tytuł Honorowego Darczyńcy 2. tomu zbioru „Myśląc z Janem Pawłem II”, pakiet książek wymieniony powyżej, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach oraz w artykule z podsumowaniem zbiórki na naszym portalu wraz z podziękowaniami. Darowiznę przekazaną w ramach zbiórki można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

Darowiznę na rzecz wydania książki można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna myśląc z JP II

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:

Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja

Nazwa banku: Bank Pekao SA

Tytuł przelewu: darowizna cegiełka Instytut JP 2 tom wykładów

Kod SWIFT: PKOPPLPW

Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705

Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561

Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

Wspieram

100
500
1000
Podaj kwotę