„Jan Paweł II – Kwintesencja”. Wyprodukuj z nami wykłady George'a Weigla

Wesprzyj
Już zebraliśmy
Zbiórka zakończona
%

W tych krótkich filmach będę zgłębiał życie wewnętrzne św. Jana Pawła II, co uczyniło go tym, kim był, jego intensywne życie duchowe, jego życie jako człowieka kultury, jego życie intelektualne. Będę zgłębiać jego myśl o wolnym i cnotliwym społeczeństwie w XXI wieku i trzecim tysiącleciu. Będę miał także do powiedzenia kilka rzeczy na temat jego trwałego wpływu na Kościół Katolicki i świat– Prof. George Weigel

 

 

Z okazji 104. urodzin św. Jana Pawła II, Teologia Polityczna oraz Instytut Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum w Rzymie zaprasza do projektu „Jan Paweł II – Kwintesencja. Życie i myśl Karola Wojtyły w pięciu wykładach George’a Weigla”. Wybitny teolog i filozof katolicki, najsłynniejszy biograf Jana Pawła II zgodził się przygotować dla nas cykl wykładów, które mogą Państwo wyprodukować i oddać w ręce polskich i zagranicznych odbiorców razem z nami.

 

 

 dkarlowicz

 

 

Liczba osób, które osobiście doświadczyły fenomenu Jana Pawła II maleje, również wśród Polaków. Także ci, którzy pamiętają pielgrzymki i homilie, gubią istotę i przesłanie. Prof. George Weigel to najwłaściwsza z osób do odpowiedzi na pytanie co jest kwintesencją życia i myśli Karola Wojtyły.

 

Nasi darczyńcy już raz udowodnili, że pamięć o Janie Pawle II i jego dziele nie jest obojętna setkom ludzi w Polsce. Dzięki ich wsparciu wyprodukowaliśmy serię „JP2 na nowo odczytany” (OGLĄDAJ) w której specjaliści opowiadali o kolejnych encyklikach polskiego papieża. Materiał jest dostępny za darmo w serwisie YouTube i chcemy w podobny sposób udostępnić pięć autorskich wykładów prof. George’a Weigla, tym razem adresując je nie tylko do polskiego audytorium.

 

Wszystkich sympatyków Teologii Politycznej oraz osoby związane z dziełem i kultem św. Jana Pawła II zapraszamy do włączenia się w produkcję serii „Jan Paweł II - Kwintesencja”. Prosimy o Państwa hojność!

 

 

George Weigel VIDEO

 

 George Weigel (ur. w 1951 r. w Baltimore) to jeden z czołowych współczesnych intelektualistów amerykańskich, filozof i teolog katolicki, autor ponad dwudziestu książek, z których większość przetłumaczono i wydano również w Polsce – w tym dwutomowej bestsellerowej biografii Jana Pawła II pt. Świadek nadziei oraz Kres i początek. Publikuje teksty w szeregu czasopism, m.in. w „First Things” oraz „Wall Street Journal”. Wykładowca w Instytucie Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum w Rzymie, w ramach interdyscyplinarnego programu Studiów Janopawłowych. Destinguished Senior Fellow w Ethics and Public Policy Center w Waszyngtonie, gdzie prowadzi Katedrę Studiów Katolickich Williama E. Simona. Doktor Honoris Causa dziewiętnastu uczelni. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a także papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice.

 

POMÓŻ NAM WYPRODUKOWAĆ SERIĘ JAN PAWEŁ II - KWINTESENCJA:

 

 Każda osoba, która przekaże darowiznę dowolnej wysokości:

- zostanie wymieniona z imienia i nazwiska wśród PRODUCENTÓW serii „Jan Paweł II - Kwintesencja”

- darowiznę przekazaną w ramach zbiórki będzie mogła odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 300 złotych:

- w podziękowaniu otrzyma osobiste podziękowania i dyplom dla współproducenta serii

- zostanie wymieniona z imienia i nazwiska wśród PRODUCENTÓW serii „Jan Paweł II - Kwintesencja”

- darowiznę przekazaną w ramach zbiórki będzie mogła odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

 ➤ Każda osoba, która przekaże darowiznę w wysokości min. 1000 złotych:

- otrzyma tytuł Honorowego Darczyńcy serii „Jan Paweł II - Kwintesencja”

- w podziękowaniu otrzyma osobiste podziękowania i dyplom dla Honorowego Darczyńcy serii oraz książkę „Myśląc z Janem Pawłem II” z podpisem prof. Weigla

- darowiznę przekazaną w ramach zbiórki będzie mogła odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

 

Darowiznę na rzecz projektu można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto:

Fundacja Świętego Mikołaja,

numer: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001

z dopiskiem: darowizna JP2 Kwintesencja

 

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:
Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja
Nazwa banku: Bank Pekao SA
Tytuł przelewu: darowizna JP2 - Kwintesencja
Kod SWIFT: PKOPPLPW
Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705
Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561
Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

 

Wspieram

100
300
1000
Podaj kwotę