cf tpct

Przekaż darowiznę na wydanie kolejnych numerów „Teologii Politycznej Co Tydzień”

Zebraliśmy
11065 zł
Potrzebujemy
10000 zł
Zbiórka zakończona
Powyżej
100%
Wsparło 72 osób

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy, setny numer naszego tygodnika idei „Teologia Polityczna Co Tydzień”. Obecnie tygodnik ukazuje się jedynie siłami naszej redakcji, nie ma żadnego dofinansowania. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie i przekazywanie darowizn-cegiełek na wydanie kolejnych numerów „Teologii Politycznej Co Tydzień”.

 

Jubileuszowy, setny numer tygodnika ukaże się 27 lutego 2018 roku. Za nami 98 numerów poświęconych kulturze polskiej i jej wyjątkowemu charakterowi na tle innych kultur i cywilizacji, a także europejskiemu dziedzictwu. W dotychczas wydawanych numerach podejmowaliśmy zagadnienia z dziedziny filozofii, teologii, polityki, sztuki, literatury i szeroko rozumianej kultury. Wydawaliśmy między innymi numery o: islamskim problemie Europy, Williamie Shakespearze, Stanisławie Brzozowskim, Duchu Świętym, Carlu Schmitcie, Gilbertcie Chestertonie, czwartej władzy, NATO, sekularyzacji, św. Maksymilianie Marii Kolbe, Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny, "Solidarności", eugenice, prezydenturze Baracka Obamy, Henryku Sienkiewiczu, wojnie w Syrii, sytuacji politycznej na Ukrainie, Bolesławie Leśmianie, starości, Turcji, świecie opowiadanym w serialach, sprawiedliwości społecznej, wyborach prezydenckich we Francji, setnej rocznicy objawień w Fatimie, prof. Tomaszu Burku, Brunonie Schulzu, współczesnych Niemczech i ich problemach z formą, bł. ks. Jerzym Popiełuszce, metodach interpretacji Pisma Świętego, prof. Leszku Kołakowskim, setnej rocznicy rewolucji październikowej, Josephie Conradzie, posłuszeństwie, prof. Jerzym Nowosielskim, powstaniu styczniowym czy mediach społecznościowych.

 

Na naszym łamach publikowaliśmy zarówno teksty znanych badaczy i publicystów (takich jak prof. Dariusz Gawin, ks. prof. Jacek Grzybowski, prof. Jacek Bartyzel, ks. prof. Waldemar Linke CP, prof. Ryszard Machnikowski, ks. prof. Henryk Paprocki, Antoni Libera, Agnieszka Kołakowska, Paweł Kowal, Janusz Ostrowski, Wojciech Stanisławski i wielu innych), jak i młodszych autorów, dla których nasze pismo ma często znaczenie formacyjne (takich jak na przykład Jan Czerniecki, Jakub Pyda, Michał Gołębiowski, Łukasz Maślanka, Aleksandra Masny, Tomasz Herbich, Adam Talarowski, Mikołaj Marczak, Krzysztof Tyszka-Drozdowski, Paweł Rzewuski, Michał Strachowski czy Natalia Szerszeń).

 

W skład tygodników wchodzą oryginalne, zamówione teksty filozoficzne, eseistyczne i publicystyczne, rozmowy skoncentrowane wokół publikowanych tematów, teksty zagranicznych autorów, recenzje książek, wywiady. Każdy numer tygodnika trafia do ponad pięciu tysięcy czytelników. Obecnie nie mamy jednak dofinansowania, dzięki któremu możemy prowadzić naszą działalność. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie „Teologii Politycznej Co Tydzień”.

 

„Teologia Polityczna Co Tydzień” to pismo tworzone przez młodsze pokolenie współpracowników Teologii Politycznej. Fakt ten zostanie podkreślony w jubileuszowym 100. numerze pisma. Chcemy oddać w nim głos dzisiejszym trzydziestolatkom - zapytać o wyzwania, które przed nimi stoją, oraz o to, co uznają za specyficzne dla swojego pokolenia i jak je definiują.

 

Każda osoba, która weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w wysokości minimum 10 zł, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska w jubileuszowym, setnym numerze tygodnika „Teologia Polityczna Co Tydzień”. 

 

Darczyńcy, którzy przekażą darowiznę w wysokości co najmniej 1000 zł, otrzymają tytuł Honorowego Darczyńcy Tygodnika „Teologia Polityczna Co Tydzień” (tylko 5 takich pakietów).

 

Darowizny można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto: 
Fundacja Świętego Mikołaja, konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na tygodnik”.

 

 

100
1000

Podaj kwotę