Okladka Lekka

Dariusz Karłowicz „Teby – Smoleńsk – Warszawa. O złudzeniu nietragiczności polityki”

Niech Was nie zmyli elegancja Karłowicza. Jego książka pełna jest prowokacji. To książka, która irytuje, drażni, a więc pobudza – Andrzej Horubała

Zebraliśmy
23320 zł
Potrzebujemy
15000 zł
Zbiórka zakończona
Powyżej
100%
Wsparło 181 osób
>> WSPIERAM <<

Teby, Smoleńsk, Warszawa - te miasta dzielą setki kilometrów, w każdym z nich czas ważnych wydarzeń jest inny, inni są też bohaterowie. To co wspólne, to co łączy je na kartach tej książki, to brzemienna w skutki tragiczność dziejów – konsekwencji politycznych decyzji.

10 kwietnia dziesięć lat temu był punktem zwrotnym, końcem, skutkiem, przyczyną i powodem. W tym dniu ogniskuje się polityczność najnowszej historii Polski, to od tej daty zaczyna się jej nowy rozdział. Najnowsza książka Dariusza Karłowicza „Teby-Smoleńsk-Warszawa. O złudzeniu i nietragiczności polityki” nie jest jednak poświęcona tragicznej podróży do Katynia. Jest to zbiór esejów z filozofii polityki, w których autor sięgając do starożytnych tekstów, odkrywa uniwersalne schematy i postawy, tak bardzo aktualne również w naszej XXI wiecznej polityce i mierzy się ze złudzeniem nietragiczności naszej polskiej polityki w perspektywie ostatnich trzydziestu lat. Czy Antygona może nam coś powiedzieć o katastrofie smoleńskiej, o naszej politycznej sytuacji anno domini 2020?

Książka jest medytacją nad polską tożsamością i nad naturą tożsamości politycznej. Napisana wyjątkowo piękną polszczyzną, mierzy się z “niewypowiadalnością” Polski, jej łacińskością, republikańskością i zaangażowaniem w katolickie miłosierdzie – prof. Ewa Thompson

Niech Was nie zmyli elegancja Karłowicza. Jego książka pełna jest prowokacji. Owszem, historia kolejnych lat przyznała w dużej mierze rację autorowi, przydającemu naszym czasom powagi i uczulającemu na tragiczny aspekt współczesności, ale czy wszystkie jego propozycje da się zaakceptować? Karłowicz nie tylko kwestionuje liberalny ład, ale uderza także w poczciwie ustabilizowane mniemania tradycjonalistów. To książka, która irytuje, drażni, a więc pobudzaAndrzej Horubała

[FILM] DARIUSZ KARŁOWICZ O KSIĄŻCE

WSPOMNIENIE DARIUSZA KARŁOWICZA O LECHU KACZYŃSKIM NA ANTENIE RADIOWEJ TRÓJKI

PRZECZYTAJ WSTĘP DO KSIĄŻKI

PRZECZYTAJ SPIS TREŚCI

PRZECZYTAJ NUMER „TEOLOGII POLITYCZNEJ CO TYDZIEŃ” POŚWIĘCONY TOMASZOWI MERCIE

Aby móc wydać najnowszą książkę Dariusza Karłowicza potrzebujemy wsparcia:

 ➤  Każda osoba, która wesprze wydanie książki dowolną kwotą, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska w podziękowaniach na pierwszych stronach publikacji (chyba, że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

 ➤ Każda osoba, która dokona wpłaty z dopiskiem „Teby” w wysokości min. 70 zł, otrzyma BEZPŁATNY EGZEMPLARZ i zostanie wymieniona z imienia i nazwiska w podziękowaniach na pierwszych stronach książki (chyba, że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

 ➤ Darczyńcy, którzy wpłacą darowiznę w wysokości 500 zł otrzymają dodatkowo specjalny pakiet książek autorstwa Dariusza Karłowicza: „Polska jako Jason Bourne”, „Sokrates i inni święci” oraz tuż po jej wydaniu – „Teby – Smoleńsk – Warszawa.”

➤ Darczyńcy, którzy przekażą na wydanie książki darowiznę w wysokości min. 1000 zł, otrzymają Tytuł Honorowego Darczyńcy, pakiet książek Dariusza Karłowicza, specjalny list z podziękowaniami od Autora, a także zostaną wymienieni z imienia i nazwiska na honorowym miejscu w książce. UWAGA! Przygotowaliśmy tylko 5 takich pakietów.

 Darowiznę na wydanie książki można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: „darowizna Teby”.

Prosimy o darowiznę w dowolnej wysokości. Wszystkie wpłaty przekazane na rzecz naszych działań można odliczyć od podstawy podatku przy składaniu PIT.

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych:

Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja

Nazwa banku: Bank Pekao SA

Tytuł przelewu: darowizna Teby

Kod SWIFT: PKOP PL PW

Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705

Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561

Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

170
500

Podaj kwotę