Jakub Lubelski "Ssanie"

Głód sacrum w literaturze polskiej - wydaliśmy publikację

Zebraliśmy
7192 zł
Potrzebujemy
12000 zł
Zbiórka zakończona
60%
Wsparło 49 osób

Dzięki Państwa pomocy zebraliśmy 7192,00 zł i udało nam się wydać zbiór esejów niezwykłego autora!

Zapraszamy wszystkich do wpierania kolejnych naszych przedsięwzięć informacje na stronie Your Link

Ssanie Jakuba Lubelskiego uderza oryginalnością. Trudno znaleźć dla tej książki odpowiednik. Lubelski tworzy zupełnie nową – niezwykle inspirującą – mapę współczesnej polskiej literatury. Jest w tym pomysłowy, inspirujący, a nade wszystko niezależny. Wielką zaletą jego pisarstwa jest żywy i lekki styl. Choć pisze on o sprawach niełatwych – wymagających skupienia i głębszej refleksji – jego język jest zawsze przejrzysty i wartki. Eseje literackie w wykonaniu Lubelskiego same stają się literaturą, i to pasjonującą. Jest to pozycja, na którą od lat się czekało!

Antoni Libera

W intencji Lubelskiego owo tytułowe „ssanie „,dla czytelnika dość niepokojące, wydaje się synonimem niepokoju i poszukiwania indywidualnej, pisarskiej „świętości”, która nie jest łatwo osiągalna ani jednoznaczna. Tytuł zasługuje na uwagę, ponieważ wiąże się on bezpośrednio z programem krytycznym autora, który zawsze nawiązuje wnikliwy dialog ze swoim pisarskim partnerem, szanując go, nie pozostaje tylko „sprawozdawcą„ dzieła. Inaczej jeszcze : Jakub Lubelski jest rozpoznawalny jako krytyk dzięki tej właśnie metodzie, która go wyróżnia pośród innych uczestników tej samej profesji.

prof. Marta Wyka

Autor: Jakub Lubelski
Tytuł: Ssanie
Podtytuł: Głód sacrum w literaturze polskiej
Liczba stron: 260

Jakub Lubelski (ur. 1984), prozaik, publicysta. Zadebiutował powieścią Boiduda (2012) nominowaną do nagrody Fundacji im. Kościelskich, jest laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Młoda Polska 2015. Autor scenariuszy multimedialnych wystaw poświęconych najnowszej historii Polski. Pracuje nad kolejną powieścią, mieszka w Krakowie z żoną Marią i córką Janiną.

 

____________________________

Dziekujemy wszystkim, którzy stali się współwydawcami tej wyjątkowej publikacji!

- Każda osoba, która wsparła wydanie książki została wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach publikacji*.
- Każdy, kto dokonał wpłaty w okresie zbiórki w wysokości co najmniej 50 zł, otrzymał publikację gratis.
- Darczyńcy, którzy zaoferowali ponad 1000 zł otrzymali specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej.

*Jesli nie chcesz, aby kwota którą wspierasz publikację była jawna, ale zgadzasz się aby umieścić Twoje nazwisko w publikacji, odznacz pole "Chcę zostać anonimowym darczyńcą" i napisz do nas na adres: redakcja@teologiapolityczna.pl

 

____________________________

Zebrana kwota pozwoliła wydawcy na czynności takie jak druk, redakcja, korekta, skład oraz dystrybucja.


Za wszystkie wpłaty serdecznie dziekujemy!