gawin okladka

Wesprzyj wydanie książki Dariusza Gawina „Polska, wieczny romans”

To lektura dla wszystkich, którzy lubią czytać Sienkiewicza, Miłosza, Żeromskiego, bo w tych tekstach historycznych polska dusza jest opisana dokładnie, wyjątkowo i na zawsze

Zebraliśmy
16134 zł
Potrzebujemy
12000 zł
Zbiórka zakończona
Powyżej
100%
Wsparło 103 osób
Przekaż darowiznę>>>

„Polska, wieczny romans” Dariusza Gawina to zbiór esejów, w którym autor podejmuje się odczytania na nowo dorobku najwybitniejszych polskich pisarzy XIX i XX wieku: Prusa, Sienkiewicza, Reymonta, Żeromskiego, Słonimskiego i Miłosza, a także refleksji nad pismami Romana Dmowskiego. Sięga zarówno po ich wielkie powieści, znane wszystkim ze szkoły: Lalkę, Quo Vadis czy Przedwiośnie, jak również dzieła dziś już nieco zapomniane, takie jak Wiry czy Bunt. Dlaczego warto sięgać ponownie do tych lektur?

Jak pisze we wstępie autor:

Jeśli brakuje nam dzieł współczesnych, w których moglibyśmy się bez wahania rozpoznać, nie pozostaje nic innego, jak przemyśleć wszystko od nowa. Innymi słowy wyprawić się w przeszłość na poszukiwanie własnej tożsamości.

I w tę właśnie podróż zaprasza nas w książce „Polska, wieczny romans” – fascynującej refleksji o źródłach debaty nad polską nowoczesnością.

Dariusz Gawin jest historykiem idei, filozofem i publicystą, badaczem historii polskiej myśli politycznej i społecznej oraz związków literatury i filozofii. Zbiór esejów „Polska, wieczny romans” pierwotnie ukazał się nakładem Ośrodka Myśli Politycznej w 2005 roku. W 2006 roku otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego, przyznawaną przez Bibliotekę Narodową. Wraz z Markiem A. Cichockim i Dariuszem Karłowiczem prowadzi w TVP Kultura program „Trzeci Punkt Widzenia”. 

Przeczytaj wstęp do książki

Przeczytaj fragment rozdziału „Reymont i rewolucja”

Przeczytaj laudację autorstwa prof. Marty Wyki

Dariusz Gawin o swojej książce [FILM]

Zapraszamy Państwa do udziału w zbiórce, a tym samym wsparcie wznowienia książki Dariusza Gawina.

Prosimy Państwa o darowizny:

➤ Każda osoba, który weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w dowolnej wysokości, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki.
➤ Każda osoba, który weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w wysokości min. 65 zł, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki oraz otrzyma bezpłatny egzemplarz pocztą.
➤ Darczyńcy, którzy wpłacą darowiznę w wysokości 500 zł otrzymają specjalny pakiet Trzeci Punkt Widzenia” składający się z następujących 4 książek: Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Dariusz Karłowicz „Trzeci Punkt Widzenia”, Marek A. Cichocki „Północ i Południe”, Dariusz Karłowicz „Polska jako Jason Bourne” oraz Dariusz Gawin „Polska – wieczny romans”.
➤ Darczyńcy, którzy wpłacą darowiznę w wysokości 1 000 zł otrzymają: Tytuł Honorowego Darczyńcy oraz pakiet „Trzeci Punkt Widzenia” składający się z następujących 4 książek: Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Dariusz Karłowicz „Trzeci Punkt Widzenia”, Marek A. Cichocki „Północ i Południe”, Dariusz Karłowicz „Polska jako Jason Bourne” oraz Dariusz Gawin „Polska – wieczny romans”.

UWAGA! Przygotowaliśmy tylko 5 pakietów dla Darczyńców Honorowych.

Darowizny można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: „darowizna - Polska wieczny romans”.

Zebrana kwota pozwoli nam opłacić druk, redakcję, korektę, skład, a także koszty administracji związane z przygotowaniem książki do druku i dystrybucją. Dziękujemy!

Uwaga, konto bankowe tylko dla przelewów zagranicznych! Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja, Nazwa banku: Bank Pekao SA, Tytuł przelewu: darowizna na rzecz Teologii Politycznej - Polska wieczny romans Kod SWIFT: PKOP PL PW, Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705, Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561, Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

500
1000

Podaj kwotę