Nakładem Wydawnictwa Nowej Konfederacji ukazała się nowa pozycja pt. "Wielka gra o Ukrainę" autorstwa Marka Budzisza, Bogdana Góralczyka i Bartłomieja Radziejewskiego.
Od autorów:
Wypłynęliśmy na nieznane wody. Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że historia przyspieszyła. W obliczu tych dramatycznych wydarzeń łatwo jest jednak zapomnieć, że jest to jedynie jeden z symptomów o wiele bardziej złożonego procesu, jakim jest kształtowanie się nowego ładu światowego. Państwa, których elity najlepiej przygotują się do związanych z tym szans i zagrożeń, będą na dużo lepszej pozycji w tej globalnej rozgrywce. Dlatego potrzebujemy dogłębnej analizy genezy, istoty i potencjalnych skutków tego konfliktu.
Prof. Bogdan Góralczyk, Marek Budzisz i Bartłomiej Radziejewski w pasjonującej rozmowie podejmują próbę wyjaśnienia ostatnich wydarzeń z perspektywy różnych graczy takich jak: Rosja, Ukraina, ale też USA, Chiny, Unia Europejska czy Polska – odkrycia ich interesów, szans, jakie przed nimi stoją, ale także wyzwań, którym będą musiały sprostać w najbliższych miesiącach.
Tytuł: Wielka gra o Ukrainę
Autorzy: Marek Budzisz, Bogdan Góralczyk, Bartłomiej Radziejewski
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 327
IBSN: 978-83-964038-9-6
O autorach:
Marek Budzisz – historyk i manager. Obecnie pracuje w prywatnym biznesie. Wcześniej dziennikarz. Publikował na łamach m.in. „Życia”, „Nowego Państwa”, „Wprost”, „Życia Gospodarczego”, „Rzeczypospolitej”. Członek kolegium redakcyjnego „Polityki Polskiej” oraz „Kwartalnika Konserwatywnego” (1997-2000). W latach 1997-2001 doradca ministra Szefa Kancelarii URM oraz ministra finansów.
Bogdan Góralczyk – politolog, sinolog, publicysta, dyplomata. W latach 2003–2008 był ambasadorem RP w Tajlandii, na Filipinach i w dawnej Birmie. Obecnie jest profesorem w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego oraz redaktorem naczelnym rocznika Azja-Pacyfik.
Bartłomiej Radziejewski – Prezes i założyciel „Nowej Konfederacji”. Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, “Gazecie Wyborczej”, „Gościu Niedzielnym”, “Dzienniku Gazecie Prawnej”, “Arcanach”, „Polsce The Times”, „Super Expressie”, “Fakcie”. Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.