Wielki sukces akcji Fundacji Świętego Mikołaja i Radia 357. Zbiórka nadal trwa!

Choć od wspólnej akcji Fundacji Świętego Mikołaja i Radia 357 minęły dwa dni, wciąż nie opadły emocje, jakie przeżywaliśmy podczas przedwigilijnej licytacji prowadzonej na antenie rozgłośni na rzecz dzieci pozbawionych możliwości nauki z powodu braku odpowiedniego sprzętu.

Licytacja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem słuchaczy – tak jak w poprzednich latach, gdy prowadzona była na antenie Trójki. Jej sukces to przede wszystkim zasługa niezastąpionego w swojej roli Kuby Strzyczkowskiego i zespołu Radia 357. Na świetny wynik wielki wpływ miały również wyjątkowe przedmioty zgromadzone do licytacji, wśród których prym wiodła rakieta tenisowa Igi Świątek – pierwszej polskiej zwyciężczyni turnieju Wielkiego Szlema w Paryżu. I to o tę nagrodę toczył się finałowy bój, który zakończył się kwotą 26 357 zł. A wszystko to odbyło się w legendarnej już dla dorocznego wydarzenia radiowego świątecznej atmosferze niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. 

Łącznie podczas środowej licytacji dzięki hojności słuchaczy udało się zgromadzić 278 269 zł! Zaangażowanie odbiorców Radia 357 i wysiłek całej redakcji sprawiły, że udało się wylicytować przedmioty na sumaryczną kwotę 140 151 zł. Szczególne podziękowania należą się obecnym na zdjęciu wraz z szefem Radia 357 członkiniom Fundacji Świętego Mikołaja i współorganizatorkom akcji (od lewej): Joannie Paciorek, Natalii Chruścickiej oaz Izabeli Stawickiej. 

 Dołącz do świątecznej akcji Fundacji Świętego Mikołaja i Radia 357

Od początku wybuchu pandemii COVID-19 Fundacja Świętego Mikołaja na bieżąco monitoruje sytuację z dostępem do edukacji dzieci z niezamożnych rodzin i pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom. Jednym z największych problemów przy nauce zdalnej jest brak komputera i Internetu - dzieci pozbawione takiego sprzętu nie mają jak się uczyć. Przekazaliśmy już ponad 100 laptopów dzieciom w najtrudniejszej sytuacji, ale potrzeby są nadal ogromne.

Z danych GUS wynika, że aż 330 tys. dzieci w ogóle nie ma takiego urządzenia, a kolejne 1,3 mln musi dzielić je z innymi domownikami. Najbardziej na brak komputera cierpią dzieci z rodzin mieszkających na wsiach (aż 30 proc. uczniów mieszkających na wsi nie ma dostępu do komputera z internetem lub jest on bardzo ograniczony) oraz dzieci wychowywane przez jednego rodzica. Chcemy im pomóc.

Całą zebraną kwotę Fundacja Świętego Mikołaja przeznaczy na zakup komputerów dla dzieci, żeby mogły uczyć się z domu. Dzieci otrzymają laptopy z oprogramowaniem niezbędnym do nauki.

Jak możesz pomóc?
- wyślij SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt SMS 5 zł+VAT. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu)
- przekaż darowiznę on-line poprzez naszą stronę
- lub wykonaj tradycyjny przelew na konto: Fundacja Świętego Mikołaja nr konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na komputer dla dziecka w trudnej sytuacji

Jeśli jesteś słuchaczem Radia 357, możesz zrobić przelew na dedykowane konto:
Fundacja Świętego Mikołaja
nr konta 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
z dopiskiem: darowizna na komputer dla dziecka - Radio 357