Święto Niepodległości Ukrainy – życzenia od Fundacji Świętego Mikołaja

24 sierpnia to Dzień Niepodległości Ukrainy. Po raz drugi już obchodzony w cieniu trwającej wojny. Naszym przyjaciołom z Ukrainy życzymy zwycięstwa i siły! Jesteśmy z Wami!

Fundacja Świętego Mikołaja od 2019 roku prowadzi działalność pomocową na rzecz dzieci i młodzieży z Ukrainy. To właśnie wtedy, 4 lata temu otworzyliśmy w Mariupolu świetlicę dla dzieci i młodzieży, a następnie objęliśmy pomocą sieroty, dzieci z niezamożnych rodzin oraz dzieci mierzące się z trudnościami psychicznymi. Przyjaźnie, które wyrosły z dobrej współpracy trwają do dziś i pomagają nam docierać z pomocą tam, gdzie jest potrzebna najbardziej.

Choć świetlica w Mariupolu została zbombardowana i musiała zawiesić swoją działalność, wspólnie udało nam się zrealizować kolejne przedsięwzięcia. Razem prowadziliśmy Międzynarodowe Centrum Pomocy Humanitarnej, wydawaliśmy literaturę dziecięcą ukraińskich autorów, w grudniu 2022 roku otworzyliśmy wspólnie świetlicę w Iwano-Frankiwsku, a teraz organizujemy letnie obozy i wycieczki dla ukraińskich dzieci, które prowadzą własne zmagania ze skutkami wojny, migracji, braku stabilnego rozwoju...

Od półtora roku w całej Polsce prowadzimy Przystanie Świętego Mikołaja – lokalne punkty, które obejmują pomocą ukraińskie dzieci i młodzież, tworząc bezpieczną przestrzeń do nauki, rozwoju i nawiązywania relacji z rówieśnikami. W wielu miejscach dzieci objęte są także pomocą psychologiczną. Aby wspierać integrację dzieci z Polski i Ukrainy wspólnie z firmą IKEA otworzyliśmy program Bezgraniczni Przyjaciele.

Wciąż marzymy o tym, że przyjdzie ten dzień i razem z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi odbudujemy świetlicę w Mariupolu, a dzieci, którym staramy się dziś pomagać, będą mogły wrócić bezpiecznie do swoich domów, spokojnie uczyć się, rozwijać swoje talenty i cieszyć się dzieciństwem.

Przyjaciele - dziękujemy za Wasze męstwo i poświęcenie!

Jesteśmy z Wami. Możecie liczyć na naszą pomoc.

Niech żyje wolna Ukraina!

 

Przekaż darowiznę, a my zamienimy ją w pomoc dla dziecka z Ukrainy