Rozpoczęła się kolejna edycja Szkoły Letniej Teologii Politycznej [FOTO]

Trwa pierwszy dzień wykładów kolejnej edycji Szkoły Letniej Teologii Politycznej w Tyńcu. Wśród gości, z którymi rozmawiamy o Rosji, prawosławiu oraz relacjach polityki i religii, są prof. Włodzimierz Marciniak oraz Krzysztof Zanussi.

Podczas tegorocznej Szkoły Letniej jej uczestnicy poznają różne modele relacji między religią a polityką reprezentowane w religiach monoteistycznych oraz będą zastanawiali się nad wpływem tych modeli na kształtowanie bezpieczeństwa światowego i pokoju międzynarodowego.

Każdy z dni Szkoły Letniej będzie poświęcony innemu zagadnieniu związanemu z jedną z religii: wpływowi prawosławia rosyjskiego na politykę, związkom między religią a polityką we współczesnych Stanach Zjednoczonych, modelowi relacji między religią a polityką w islamie, chrześcijaństwu w świecie anglosaskim, południowym źródłom polskiej tożsamości oraz katolicyzmowi w Polsce po 1989 roku. 

Szkoła Letnia odbywa się w ramach dofinansowanego przez Centrum Projektów Europejskich programu edukacyjnego „Polityka-Religia-Bezpieczeństwo. Konflikt i próby rozwiązania”, realizowanego przez Teologię Polityczną w partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim oraz Centro Studi Medi z Genui.

logo FE Wiedza Edukacja Rozwoj rgb 6znak barw rp poziom szara ramka rgb7logo UE rgb 5