Redaktor naczelny „Idziemy” apeluje do odbiorców prasy katolickiej

Ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym rujnują kolportaż prasy katolickiej. Dla wielu cennych tytułów warunkiem przetrwania może okazać się jedynie prenumerata elektroniczna. Podzielając obawę o ich los, zamieszczamy apel ks. Henryka Zielińskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Idziemy”, skierowany do osób, którym los Kościoła nie jest obojętny, aby w tym trudnym czasie zdecydowały się na zakup prasy katolickiej w wersji elektronicznej.

Drodzy Czytelnicy „Idziemy”

Numer, który oddajemy do druku, jest datowany jako podwójny. Następny – jak Bóg da – będzie dopiero na Niedzielę Palmową. Nie chcemy narażać naszych dziennikarzy, pracowników i kolporterów na niekonieczne ryzyko. Nie chcemy także sprawiać nadmiernych kłopotów duszpasterzom, bo jak mają rozprowadzać nasz tygodnik – kiedy w kościele nie ma wiernych? Parafie i tak znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na brak ofiar na tacę. Wiele kiosków też już zamknięto.

Naszych Czytelników i Przyjaciół proszę w tym trudnym czasie o wparcie. Najbardziej chodzi nam o nabywanie i czytanie naszego tygodnika w wersji elektronicznej za pośrednictwem stron www.eprasa.pl lub www.egazety.pl. Powiedzcie o tej możliwości znajomym, gdziekolwiek mieszkają. Zachęcam też do korzystania z naszego serwisu www.idziemy.pl – teraz najświeższe informacje i komentarze będzie można znaleźć właśnie tam.

W najnowszym numerze warto przeczytać co najmniej kilka tekstów:

- Egzamin z wiary – Czy Bóg posługuje się chorobą by nas skłonić do nawrócenia? Czy ludzie pobożni mają większe szanse na uniknięcie zarazy? – na te i inne pytania o przeżywanie wiary w czasach zarazy – odpowiada o. Józef Augustyn SJ.

Zamiast wieży Babel – Budowaliśmy wieżę Babel i zdawało się, że niewiele już nam pozostało do jej ukończenia – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Wspólnota na łączach – Co powinniśmy zrobić aby dobrze przeżywać Mszę Świętą transmitowaną przez media? – wyjaśnia bp. Adam Bałabuch.

- Przykład idzie z Polski – Zagraniczne media wskazują, że hiszpański minister zdrowia jest filozofem, niemiecki bankowcem, a polski minister jest lekarzem z powołania, który fachowo przystąpił do pracy – opisuje Anna Meetschen.

- Przemija postać świata – Jak przetrwamy obecny kryzys jako państwo i jako Kościół? Co musi się zmienić w naszych zwyczajach?– analizuje Krzysztof Ziemiec.

 - Koniec iluzji – W czasie wielkiego kryzysu organizacje, włącznie z Unią Europejską, zawodzą, a sprawdzają się silne państwa narodowe – wskazuje Jacek Karnowski.

- Święto ludzkiej wolności – O „największym wstrząsie”, którego doznały niebiosa w dniu Zwiastowania – pisze    o. Wojciech Surówka OP.

- Rzym spowity wirusem – Refleksjami związanymi z życiem w wymarłym Rzymie i z odnajdywania się w tym przed bogiem – dzieli się o. Dariusz Kowalczyk SJ.

ks. Henryk Zieliński
Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”

752 okladka

Kliknij: www.eprasa.pl lub www.egazety.pl