Polacy mają przywilej innego rozumienia Jana Pawła II. Rozmowa z Dariuszem Karłowiczem w PR24

To jest trochę jak z rozumieniem Fryderyka Chopina. Można wyczytać z książek, że Chopin wykorzystywał polskie melodie ludowe, a nawet nauczyć się je rozpoznawać. Można je też po prostu słyszeć. Są takie melodie w dziele Jana Pawła II, które my po prostu słyszymy. To jest nadzwyczajny przywilej – mówi Dariusz Karłowicz w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu 24.

W setną urodzin Karola Wojtyły Fundacja Świętego Mikołaja wraz z Fundacją Futura – Iuventa zainaugurowały działalność Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Uniwersytecie św. Tomasza w Rzymie (Angelicum). W ten wyjątkowy dzień redaktor naczelny „Teologii Politycznej” i współzałożyciel Fundacji Świętego Mikołaja tłumaczył w studiu Polskiego Radia 24 dlaczego tak ważne jest, aby nauczanie Karola Wojtyły nie zostało zapomniane i zamknięte w muzealnej gablocie.

Dariusz Karłowicz wskazał, że nauczanie św. Jana Pawła II jest „doskonałym destylatem polskości”. – Wszystkiego, co jest w niej najlepsze i najszlachetniejsze. Zakładamy jednak Instytut, by myśleć o Janie Pawle II globalnie – powiedział filozof.

Zachęcamy do wysłuchania pełnej treści rozmowy, która jest dostępna na stronie Polskiego Radia 24

KLIKNIJ i dołącz do grona fundatorów Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II w Rzymie 

Myśląc z Janem Pawłem II. Relacja z inauguracji Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie 

List Papieża Franciszka na inaugurację Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie 

Myśl Jana Pawła II jest zbyt ważna, by zamknąć ją w muzeum. Przemówienie Dariusza Karłowicza na inauguracji Instytutu Kultury św. Jana Pawła II 

Otwieramy „akademicki pomnik” dla św. Jana Pawła II. Rozmowa z rektorem Angelicum o. Michałem Paluchem OP 

Kard. Stanisław Ryłko: Instytut Kultury to bijące serce Uniwersytetu 

O. Serge-Thomas Bonino OP: W duchu żywego tomizmu 

Dariusz Karłowicz zaprasza do wspólnego budowania Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II