[ŚRODA 06.07] Debata: Białoszewski. (O)pisanie dramatu (nie)codzienności.

[ŚRODA 06.07] Debata: Białoszewski. (O)pisanie dramatu (nie)codzienności.

100. rocznica urodzin Mirona Białoszewskiego to wspaniała okazja, by sięgnąć do arcybogatej twórczości wielkiego outsidera literatury polskiej. Dzięki niewątpliwemu mistrzostwu obserwacji i bezbłędnemu słuchowi językowemu jego proza, wiersze i dramaty wciąż zaskakują swoją świeżością. Miron Białoszewski nie odpowie nam wprost na wielkie pytania o możliwość uchwycenia językiem chwili, o siłę słowa wobec rzeczywistości, o relację literatury z życiem – ale możemy zmierzyć się z nimi sami, zanurzając się w świecie opisanym czule i drobiazgowo na kartach jego książek.

W środę, 6 lipca o godz. 18.00 zapraszamy Państwa do redakcji Teologii Politycznej na debatę „(O)pisanie dramatu (nie)codzienności”, poświęconą twórczości Mirona Białoszewskiego.

W dyskusji udział wezmą:
➤ Dariusz Gawin (Polska Akademia Nauk),
➤ Wojciech Kaliszewski (Instytut Badań Literackich PAN),
➤ Karol Samsel (Uniwersytet Warszawski).

Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w siedzibie Teologii Politycznej, przy ul. Koszykowej 24 lok. 7 w Warszawie. Wydarzenie będzie również transmitowane online: link do transmisji opublikujemy wkrótce.

Gdzie: Siedziba Teologii Politycznej, ul. 24 m.7 (Warszawa).
Kiedy: 6 lipca (środa), godz. 18.00. 

Wstęp wolny!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

MKiDN kolor53


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.