Od 25 lat pomagamy dzieciom!

Założyliśmy Fundację Świętego Mikołaja, bo mimo dorosłego wieku nie chcieliśmy przestać wierzyć w istnienie św. Mikołaja. I w ten sposób, już od 25 lat pomagamy dzieciom w potrzebie łącząc działalność charytatywną, edukacyjną i naukową. Naszą misją jest: rozumieć i pomagać. 25 lat temu powstała Fundacja Świętego Mikołaja zainicjowana przez Dariusza Karłowicza i Joannę Paciorek. Prowadzimy ogólnopolski program Stypendia św. Mikołaja. Pomagamy dzieciom z Ukrainy i dzieciom w syryjskim Aleppo

Nasza misja to rozumieć i pomagać. Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron - biskup św. Mikołaj, jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia. Łączymy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową.

Kim jest nasz patron? 

Fundacja Świętego Mikołaja istnieje od 1998 roku. Do 2002 roku działaliśmy jako nieformalna grupa przyjaciół pod szyldem Agencji Świętego Mikołaja. Przez wiele lat Fundacja zajmowała się organizacją kampanii społecznych. Do dziś zrealizowaliśmy ich kilkadziesiąt m. in. „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” na rzecz hospicjum dla dzieci, „Grunt to rodzina!” na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, „Mama w pracy”, „Bóg się rodzi!”, „Pomóż samotnym matkom" dla Caritas Polska. Obejmowaliśmy naszym wsparciem domy samotnej matki, hospicja dla dzieci i rodzinne domy dziecka, dzieci z syryjskiego Aleppo. Przy współpracy z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia organizowaliśmy pierwsze kampanie Dnia Papieskiego. Przez 5 lat wspólnie z firmą IKEA prowadziliśmy ogólnopolski program stypendialny "Na Rodzinę Można Liczyć".

Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt analiz problemów społecznych oraz badań mierzących skuteczność naszych kampanii. Przekazaliśmy miliony złotych na pomoc potrzebującym. Dziś nasz najważniejszy projekt to Stypendia św. Mikołaja, dzięki którym zdolni, zaangażowani społecznie uczniowie z niezamożnych rodzin otrzymują szansę na rozwój swoich zainteresowań i pasji.

Sprawozdania i raporty 

Dziękujemy każdej osobie, która – tak jak my – wierzy, że po to jesteśmy na świecie, żeby sobie nawzajem pomagać, wyciągając solidarnie rękę i przekuwając wiarę w czyny i realne wsparcie.

Dlaczego Polacy pomagają? Dla radości! Wyniki badań Fundacji na temat postaw dobroczynności

 

Dzieje się

 

Dwanaście lat temu było tak: