Seminarium z Antonim Liberą. Nowe tłumaczenie „Brytanika” J.B. Racine’a

Przed nami kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. Tym razem jego tematem przewodnim będzie „Brytanik” Jean-Baptiste’a Racine’a w nowym tłumaczeniu Antoniego Libery. Spotkanie wzbogaci pokaz fragmentów spektaklu w wykonaniu aktorów Comédie-Française.

Data: 5 lutego (wtorek) 
Godzina: 18.00 
Miejsce: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej 
Wstęp wolny!

Kolejne seminarium ze znanym pisarzem i tłumaczem Antonim Liberą poświęcone będzie nowemu przekładowi jednej z najważniejszych sztuk w twórczości Jean-Baptiste’a Racine’a – „Brytanikowi”. Sztuka XVII-wiecznego dramaturga francuskiego w błyskotliwych dialogach ukazuje m.in. ukryte mechanizmy władzy w sytuacji, gdy na decyzje polityczne rządzących wpływają ich żądze i namiętności.

Antoni Libera w trakcie seminarium nie tylko opowie o niuansach przekładu oraz jego znakomitym dopasowaniu do niezwykle dynamicznej adaptacji sztuki Racine’a przygotowanej przez francuski teatr narodowy Comédie-Française. W trakcie spotkania przewidziany jest również pokaz fragmentów spektaklu, które a vista będą objaśniane i komentowane przez Antoniego Liberę.

Jean-Baptiste Racine uznawany jest za jednego z największych tragików wszech czasów. Obok Moliera i Corneille'a, zalicza się go do najwybitniejszych francuskich dramatopisarzy XVII wieku. Premiera „Brytanika” miała miejsce w 1669 roku.

Nauczyciele biorący udział w seminarium mają możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w nim.

Wydarzenie na Facebooku