Nie zapomnij! Dzisiaj śpiewamy (nie)zakazane piosenki

Wspólne śpiewanie przez Warszawiaków piosenek powstańczych to inicjatywa muzyczna, która na stałe wpisała się w gamę wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów wybuchu powstania w 1944 roku. Zapraszamy dzisiaj wieczorem na Plac Piłsudskiego!

Co roku Plac Piłsudskiego gromadzi tłumy mieszkańców stolicy i wszystkich zainteresowanych historią Warszawy. Wydarzenie, umożliwia chętnym aktywne uczczenie pamięci Powstańców poprzez wspólne śpiewane pieśni. Spotkania te są pełne spontaniczności i pozbawione patosu. Śmiało można powiedzieć, że koncert pt.: „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” stał się warszawską tradycją, tworzy przestrzeń integracji pokoleń oraz zaspakaja zainteresowania miłośników muzyki z tamtych lat  i historii stolicy. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są śpiewniki, zawierające repertuar powstańczy,  które ułatwią zebranym wspólne śpiewanie.

Czas: 1 sierpnia (czwartek),  godz.20.30
Miejsce: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego
wstęp wolny

Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej, koncert będzie można obejrzeć na żywo na antenie TVP1 (od 20.35).

Źródło: Muzeum Powstania Warszawskiego

Pobierz śpiewnik powstańczych piosenek

Zobacz relację TVP z ubiegłorocznego śpiewania