Debata w Teologii Politycznej: Bolesław Prus – kronikarz nowoczesności

Czy Prusa można uznać za kronikarza nowoczesności, która do dziś pozostaje podstawowym paradygmatem polskiej kultury i polityki?


Niedawno cały numer „Teologii Politycznej Co Tydzień” poświęciliśmy Bolesławowi Prusowi, starając się w ten sposób zarówno upamiętnić 105. rocznicę jego śmierci, jak też przywołać dzieło tego przenikliwego pisarza i obserwatora rzeczywistości. Zadaliśmy sobie kilka kluczowych pytań, na które chcemy poszukiwać odpowiedzi również podczas debaty w redakcji Teologii Politycznej

Na łamach tygodnika pytaliśmy się o to, czy obecnie możemy nadal czerpać z intuicji i obserwacji Bolesława Prusa? Czy można go uznać za kronikarza nowoczesności, która do dziś pozostaje podstawowym paradygmatem polskiej kultury i polityki? A jeżeli tak, to co takiego mówi nam Prus o współczesności?

Pytania zadane w „Teologii Politycznej Co Tydzień” chcemy też postawiać podczas debaty, na którą zapraszamy do redakcji Teologii Politycznej już w środę 31 maja. Wezmą w niej udział wybitni znawcy literatury i współczesnej myśli społeczno-politycznej.

W debacie wezmą udział:
prof. Maria Jolanta Olszewska – Uniwersytet Warszawski
prof. Dariusz Gawin – IFiS PAN
dr Anna Małgorzata Pycka – Wyższa Szkoła Humanistyczna

Prowadzenie: Jakub Pyda – Teologia Polityczna

O debacie:
Kiedy: 31 maja (środa)
Godzina: 18.00
Miejsce: Warszawa – ul. Koszykowa 24/7 – siedziba Teologii Politycznej

Numer TPCT nr 59 poświęcony Bolesławowi Prusowi jest dostępny TUTAJ

Wydarzenie na Facebooku

Zapraszamy - wstęp wolny!