[FILM] Dariusz Karłowicz zaprasza do wspólnego budowania Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II

Ciągle słyszymy o tym, że o Janie Pawle II się zapomina, że bywa niemądrze atakowany, że jego pamięć nie jest podtrzymywana, że nie inspiruje ważnych sporów. Trzeba to zmienić. Jak nie my, to kto? Zapraszam więc Państwa do tego. Zróbmy to razem – mówi Dariusz Karłowicz, jeden z inicjatorów powołania Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum.

Instytut Kultury Św. Jana Pawła II na Angelicum – Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie – jest przedsięwzięciem finansowanym w całości ze środków prywatnych. Osoby chcące dołączyć do grona fundatorów tej instytucji zachęcamy do wejścia na stronę zbiórki. Wszyscy jej uczestnicy zostaną obdarowani specjalnymi pamiątkami związanymi z tą podwójnie historyczną datą – 100. rocznicą urodzin Wielkiego Papieża Jana Pawła II oraz inauguracją Instytutu Kultury Jego Imienia, który stawia sobie za zadanie przeniesienie nauczania Wielkiego Papieża ku przyszłości.

KLIKNIJ i dołącz do grona fundatorów Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II w Rzymie 

Myśląc z Janem Pawłem II. Relacja z inauguracji Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie 

List Papieża Franciszka na inaugurację Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie 

Myśl Jana Pawła II jest zbyt ważna, by zamknąć ją w muzeum. Przemówienie Dariusza Karłowicza na inauguracji Instytutu Kultury św. Jana Pawła II 

Otwieramy „akademicki pomnik” dla św. Jana Pawła II. Rozmowa z rektorem Angelicum o. Michałem Paluchem OP 

Kard. Stanisław Ryłko: Instytut Kultury to bijące serce Uniwersytetu 

O. Serge-Thomas Bonino OP: W duchu żywego tomizmu