[PIĄTEK – 18:00 – JP2 NA NOWO ODCZYTANY] O. Michał Paluch OP: „Redemptoris Mater" („Matka Zbawiciela")

[PIĄTEK – 18:00 – JP2 NA NOWO ODCZYTANY] O. Michał Paluch OP: „Redemptoris Mater" („Matka Zbawiciela")

Zapraszamy Państwa na ósmy z cyklu wykładów „JP2 na nowo odczytany. Dzieło//Konteksty//Idee”, w których zaproszeni przez Teologię Polityczną znakomici historycy i teologowie będą zgłębiać pontyfikat i encykliki św. Jana Pawła II. Prelekcję zatytułowaną „Redemptoris Mater: O błogosławionej Maryi Dziewicy
w życiu pielgrzymującego Kościoła" wygłosi o. Michał Paluch OP. Transmisja wykładu odbędzie się 2 czerwca, w piątek, o godzinie 18:00.

o. Michał Paluch OP – dominikanin, w latach 2017-2021 rektor Uniwersytetu Papieskiego św. Tomasza z Akwinu „Angelicum” w Rzymie. Doktor teologii, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Wykładowca Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów, były dyrektor Instytutu Tomistycznego. Autor książek „Dlaczego Tomasz”, „Święty Tomasz teolog. Wybór studiów” i „Traktatu o zbawieniu” wydanego w ramach sześciotomowej „Dogmatyki” w Bibliotece „Więzi”.

Kiedy: 2 czerwca (piątek), godz. 18.00.

UWAGA: wydarzenie odbywa się tylko w formie online.

LINK DO TRANSMISJI: wkrótce

Link do wydarzenia na FB.

Patronat medialny Radia Warszawa

***
Cykl wykładów „JP2 NA NOWO ODCZYTANY. DZIEŁO/KONTEKSTY/IDEE.” to droga do ponownego odczytania intelektualnego dorobku św. Jana Pawła II zawartego w papieskich encyklikach jego wielkiego pontyfikatu. W dobie, gdy w debacie publicznej wciąż słyszymy głosy domagające się „prawdy o papieżu”, postanowiliśmy zapytać o nią najwybitniejszych specjalistów i badaczy, a naszych darczyńców zaprosić do włączenia się w organizację cyklu.

Jesteśmy przekonani, że prawda encyklik zasługuje na ponowne usłyszenie i rozważenie, szczególnie dziś. Chcemy spojrzeć na nie ponownie, a do rzucenia światła na ich treść zaprosiliśmy znamienitych współczesnych intelektualistów, a wśród nich m.in. ks. prof. Jerzego Szymika, s. prof. Helen Alford OP, o. prof. Jarosława Kupczaka OP, prof. Michała Gierycza, o. prof. Michała Palucha OP, prof. Barbarę Strzałkowską, prof. Piotra Mazurkiewicza, bp. prof. Jacka Grzybowskiego i innych. Pierwszy wykład, w którym prof. Paweł Skibiński wprowadzi nas w historyczny kontekst pierwszej dekady pontyfikatu, będzie dostępny już 16 kwietnia 2023.

Chcemy, żeby wykłady z cyklu „JP2 NA NOWO ODCZYTANY” były dostępne bezpłatnie online w formie profesjonalnie przygotowanych nagrań video oraz podcastów. Zamierzamy stworzyć w ten sposób internetowe kompendium wiedzy o encyklikach, przygotowane przez prawdziwych ekspertów.
Aby to było możliwe niezbędne jest wsparcie naszych Darczyńców. Pragniemy, aby prawda o św. Janie Pawle II została wypowiedziana głosami tych, którzy najlepiej potrafią zaprezentować nam jego wielkość i przypomnieć o istocie jego dorobku. Bardzo prosimy o Państwa hojność!

Wesprzyj inicjatywę: https://teologiapolityczna.pl/jp2-na-nowo

***
W ramach naszego cyklu zaplanowaliśmy wykłady:

➤ 25 maja – ks. Robert Skrzypczak – Dominum et Vivificantem
➤ 2 czerwca – o. Michał Paluch OP – Redemptoris Mater
➤ 7 czerwca – ks. Piotr Mazurkiewicz – Sollicitudo Rei Socialis
➤ 16 czerwca – Paweł Skibiński – Pontyfikat JP2 1990-2005
➤ 22 czerwca – Barbara Strzałkowska – Redemptoris Missio
➤ 30 czerwca – o. Jacek Salij OP – Centesimus Annus
➤ 6 lipca – o. Jarosław Kupczak OP – Veritatis Splendor
➤ 13 lipca – Michał Gierycz – Evangelium Vitae
➤ 20 lipca – Paweł Skibiński – Pielgrzymki JP2 do Polski 1990-2005
➤ 27 lipca – s. Joanna Nowińska – Ut Unum Sint
➤ 3 sierpnia – bp Jacek Grzybowski – Fides et Ratio
➤ 10 sierpnia – o. Dominik Jurczak OP – Ecclesia in Eucharistia


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.