W środę 14 maja o godz. 16:30 zapraszamy na wykład prof. George'a Weigla. Wykład zatytułowany „Dziesięć wyznaczników Kościoła w misji” odbędzie się w Auli 11, w ramach cyklu Wykładów Janopawłowych organizowanych przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum w Rzymie. Transmisja dostępna również na You Tube.
Papież Franciszek często powtarzał, że marzy o Kościele „stale misyjnym”. W tym wykładzie Geoge Weigel omówi dziesięć cech Kościoła w misji, opierając się na nauczaniu Soboru Watykańskiego II i doświadczeniu lat posoborowych. Jednocześnie ukazując obecny moment katolicyzmu i ponowne odkrycie ewangelicznego imperatywu w szerokiej perspektywie 2000 lat historii Kościoła katolickiego.
George Weigel - urodzony w 1951 roku w Baltimore, USA. Amerykański filozof i teolog katolicki, autor ponad dwudziestu książek, w tym bestsellerowej biografii św. Jana Pawła II w dwóch tomach: „Świadek nadziei” oraz „Kres i początek”. George Weigel otrzymał 19 tytułów doktora honoris causa, a także papieski krzyż Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Złoty Medal Gloria Artis przyznany przez polskie Ministerstwo Kultury. Jego najnowsza książka to „To Sanctify the World: The Vital Legacy of Vaticanum II”.
Otwarte wykłady Janopawłowe wygłaszane przez uczonych z całego świata są organizowane przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na wydziale filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu – Angelicum w Rzymie, rzymskiej Alma Mater Karola Wojtyły.
Instytut Kultury św. Jana Pawła II jest interdyscyplinarną instytucją naukowo-dydaktyczną powołaną na tej uczelni w Rzymie 18 maja 2020 r. w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Misją Instytutu jest refleksja nad najważniejszymi problemami współczesnego Kościoła i świata inspirowana życiem i myślą św. Jana Pawła II. Celem Instytutu jest więc nie tylko badanie dorobku Wielkiego Papieża, ale również myślenie wraz z nim o najważniejszych sprawach kultury duchowej, a więc np. solidarności, miłosierdziu, sztuce chrześcijańskiej, miejscu Kościoła we współczesnym świecie czy kryzysie duchowym Europy.
Instytut jest współprowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja (wydawcę Teologii Politycznej) i w całości finansowany przez prywatnych darczyńców z Polski.
Zapraszamy serdecznie do ich grona! >> https://teologiapolityczna.pl/jp2